TV VVTERAZ TAKTO: “Sudca Hrubala organizuje politický proces,” tvrdí Jozef...

TERAZ TAKTO: “Sudca Hrubala organizuje politický proces,” tvrdí Jozef Brhel mladší

-

spot_img

TERAZ TAKTO: “Sudca Hrubala organizuje politický proces,” tvrdí Jozef Brhel mladší

Igor Matovič ako čerstvý premiér Slovenskej republiky po vyhratých voľbách z pozície šéfa najsilnejšej koaličnej strany a šéfa vlády odkázal svojim politickým oponentom, hlavne strane Smer a Robertovi Ficovi, že majú šúchať nohami a čakať NAKU.

“Tým vlastne verejne deklaroval, že má NAKU na povel a aktívne vstupuje do vyšetrovaní. A v podstate zavelil na plnenie politického zadania. Boli zoznamy osôb, známe pexeso. Môj otec bol spájaný so stranou Smer a dostal sa na popredné miesta zoznamu. Nasledovalo to, že Ľudovít Makó si niekoľko mesiacov po začatí kauzy Mýtnik, v ktorej lietali Imrecze, Čech a Suchoba “spomenul” a do príbehu vstúpila postava Jozefa Brhela staršieho,” spomína si na začiatok vyšetrovania svojho otca podnikateľ Jozef Brhel mladší. Na neho dopadla ruka zákona až neskôr. Sám tvrdí, že to súviselo s tým, že jeho otec Jozef Brhel starší odmietol zohrať úlohu kajúcnika proti Ficovi a spol. V ďalšom kroku teda obvinili z legalizácie príjmov z trestnej činnosti aj syna.

Prípad, ktorý vyšetrovala NAKA, dozoroval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa a obžalobu prijal na konanie sudca a zároveň predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala. A práve tu príbeh začína dostávať neostré kontúry. Obhajoba obžalovaných Brhelovcov po istých pochybnostiach o spôsobe, akým bol spis v ich prípade pridelený sudcovi, požiadala znalcov Slovenskej technickej univerzity o vypracovanie posudku o systéme, ktorým sa prideľujú spisy sudcom. A znalci prišli k zaujímavému záveru.

O detailoch prípadu, ktorý vyvoláva viacero otázok a do vyšetrovania ktorého od začiatku vstupuje politika, hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou podnikateľ obžalovaný v kauze Mýtnik Jozef Brhel mladší.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. A kedy bol „sudca Hrubala“ naposledy triezvy ? Nájdite nejakého pamätníka. A Repa je obdobná kapusta.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás