TV VVTERAZ TAKTO: "Ako Mazákovi kritici sme boli zvyknutí na...

TERAZ TAKTO: „Ako Mazákovi kritici sme boli zvyknutí na mediálnu nakladačku,“ tvrdí M. Kosová

-

spot_img

TERAZ TAKTO: „Ako Mazákovi kritici sme boli zvyknutí na mediálnu nakladačku,“ tvrdí M. Kosová

Atentátnika Juraja C. nahnevalo aj odvolanie bývalého šéfa Súdnej rady Jána Mazáka. Vyhrážkam musí čeliť aj nová predsedníčka rady Marcela Kosová.

Spolu s niekoľkými ďalšími sudcami patrila Marcela Kosová medzi tvrdých kritikov odvolaného predsedu Súdnej rady Jána Mazáka. Ten sa musel porúčať z rady kvôli hrubému prešľapu v podobe nezákonného lustrovania sudcov. “My musíme mať jasno, čo sa v tých spisoch dialo, aké pokyny od bývalého šéfa Súdnej rady išli. Keď príde anonym, s ním sa nesmie nič ďalšie robiť. Musí sa odložiť. On (J. Mazák) dal pokyn, aby sa to ďalej preverovalo. Medzi tými sedemnástimi preverovanými spismi bol aj taký, že pri anonyme bol pokyn “zatiaľ daj ad acta”. Neviem si predstaviť, že aké zatiaľ môže byť pri anonyme. Buď je to anonym, a má byť odložený, alebo nie je. Ja neviem, koľko takých spisov tam bude, musíme to preveriť a súdna rada sa s výsledkami oboznámi,” hovorí nová predsedníčka Súdnej rady Marcela Kosová o dedičstve, ktoré našla na stole po svojom predchodcovi Jánovi Mazákovi.

O tom, či má obavy z prípadného útoku, o vyšetrovaní sporných prípadov z minulého obdobia, o revízii chýb v súdnej mape, ale aj o odstúpení predsedu Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubalu a prípadnom zrušení tohto súdu hovorila v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou nová predsedníčka Súdnej rady Marcela Kosová.

Video:

Zdroj: TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou, Youtube

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás