fbpx
TV VVTB strany SMER - SSD: Téma: Vážna výzva predsedovi...

TB strany SMER – SSD: Téma: Vážna výzva predsedovi NR SR, aby vnímal realitu.

-

TB strany SMER – SSD: Téma: Vážna výzva predsedovi NR SR, aby vnímal realitu.

NRSR: R. Fico vyzval B. Kollára, aby zrušil „výlet“ poslancov do Južnej Ameriky

- reklama -

Bratislava 17. mája (TASR) – Predseda opozičného Smeru-SSD Robert Fico vyzval šéfa Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára, aby zrušil plánovanú zahraničnú cestu do Južnej Ameriky. Tvrdí, že plánovaná pracovná cesta nemá žiadny poriadny oficiálny program okrem pár stretnutí, nereflektuje na aktuálne dianie v krajine a vo svete, nerieši ani ekonomické záujmy Slovenska.

„Sú cesty, kde ten zmysel je väčší, kde je menší. Toto je bez zmyslu. Je to výlet,“ podčiarkol Fico. Delegácia mohla podľa neho zobrať so sebou napríklad podnikateľov, aby sa v zahraničí rokovalo aj o podnikateľských vzťahoch a ekonomických záujmoch krajiny. Podotkol, že doteraz nie je hotový finálny program, hoci delegácia má odletieť už v sobotu (20. 5.). Na doterajšom programe návštevy štyroch krajín je podľa jeho slov len zopár stretnutí na úrovni parlamentov a návšteva pamiatok.

Smer-SSD na cestu nepošle svojich poslancov. Pôvodne mali ísť podľa Ficových slov dvaja. Vzhľadom na program sa zhodli, že to nemá zmysel. „Všetci traja v Smere-SSD sme sa zhodli, že je to veľká hanba. Cesta, ktorá nemá žiaden účel, je to primitívny výlet za neuveriteľné peniaze,“ poznamenal.

Predsedovi parlamentu odporučil, že ak chce vidieť sochu Krista v brazílskom Riu, môže si zobrať s poslancami parlamentný mikrobus a ísť si pozrieť kópiu sochy v slovenskej obci Klin. Miesto pláže v Brazílii sa mohli pozrieť na Oravskú priehradu a rokovať s tamojšími starostami či primátormi. To by podľa Smeru-SSD malo väčší zmysel pre Slovákov a za menej peňazí.

Video na Youtube eREPORTU:

R. Fico kritizuje prvé rokovanie vlády a kontroly na hraniciach pre Globsec

Bratislava 17. mája (TASR) – Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico kritizoval program prvého rokovania vlády odborníkov. Kabinetu vyčíta, že napríklad miesto riešenia cien potravín robil čistky medzi veľvyslancami a posielal vojakov na hranice pre konferenciu mimovládnej organizácie.

„Na rokovaní vlády sa preukázal rukopis prezidentky. Nerokovali o ničom inom, len o výmene štátnych tajomníkov, a urobili niekoľko zmien medzi veľvyslancami,“ skonštatoval Fico. Tvrdí, že prezidentka Zuzana Čaputová takto „zabetónovala“ vo funkciách veľvyslancov svojich ľudí.

Kritizuje tiež, že vláda riešila konferenciu Globsec. Pýta sa, prečo by mal kabinet na prvom zasadnutí rozhodovať o vyčlenení vojakov na pomoc polícii pri kontrolách na hraniciach v tejto súvislosti. Dodal, že pre konferenciu mimovládnej organizácie sa budú niekoľko dní tvoriť rady na hraničných priechodoch.

O zavedení kontrol na hraniciach od 24. mája do 8. júna rozhodla ešte dočasne poverená vláda Eduarda Hegera koncom apríla. Kontroly sa obnovia na hraniciach s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom a na medzinárodných letiskách. Dôvodom je zaistenie bezpečnosti počas konania konferencie Globsec 2023 Bratislava Forum.

Zdroj: eREPORT, TASR

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás