TV VVTB strany SaS: Téma: Hlasovanie o paragrafe 363 TP

TB strany SaS: Téma: Hlasovanie o paragrafe 363 TP

-

TB strany SaS: Téma: Hlasovanie o paragrafe 363 TP

(TASR) – Alojz Baránik tvrdí, že v jeho predloženom návrhu boli aj iné dobré zmeny ako len obmedzenie paragrafu 363 Trestného poriadku. Prispieť mali k budovaniu právneho štátu na Slovensku z hľadiska fungovania prokuratúry. Naznačil, že hnutie Sme rodina ide proti programovému vyhláseniu vlády.

Líder SaS Richard Sulík rovnako poukázal na postoj Sme rodina. Hlasovanie v NR SR považuje za dôkaz toho, „kto s kým pečie“, a to nie len pri paragrafe 363.

Mária Kolíková (SaS) podotkla, že zákonodarcovia odignorovali výzvu Zastavme korupciu a Via iuris s 25.000 podpismi. Argumentuje, že aj odborná verejnosť je za zmenu ustanovenia. „Je naozaj smutné, že poslanci z OĽANO, či súčasní, či bývalí, zablokovali prijatie novej právnej úpravy spolu so Sme rodina,“ vyhlásila.

Klub OĽANO v utorok hlasoval za posunutie novely do druhého čítania, s výnimkou Igora Husa, ktorý bol neprítomný. Zmenu podporili aj nezaradení poslanci zo Za ľudí, nezaradení Tomáš Valášek a Miroslav Kollár, i bývalý člen klubu OĽANO Ján Mičovský. Proti bolo hnutie Sme rodina, ktorého súčasťou sú aj dvaja bývalí členovia klubu OĽANO. Novelu nepodporil ani zvyšok opozície. Katarína Hatráková (nezaradená) sa zdržala.

Stranu Za ľudí mrzí, že zmena neprešla. Hovorí o jeho nadúžívaní generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. „Paragraf 363 je nebezpečným nástrojom v zlých rukách. Pointou je, aby generálny prokurátor nemal možnosť zastaviť stíhanie pred súdom, ktorý má rozhodovať o vine či nevine obvineného,“ uviedla strana. Naďalej chce presadzovať, aby mala polícia rozviazané ruk

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás