TV VVTB R. Kaliňáka, B. Suska, T. Gašpara, M. Paru...

TB R. Kaliňáka, B. Suska, T. Gašpara, M. Paru a D. Lindtnera: Téma: Dosť bolo čakania. Konáme!

-

spot_img

TB R. Kaliňáka, B. Suska, T. Gašpara, M. Paru a D. Lindtnera: Téma: Dosť bolo čakania. Konáme!

V súvislosti s Máriou Kolíkovou hovorí Robert Kaliňák o marení úlohy verejného činiteľa, keď podľa neho nechala uplynúť lehotu a tým zachránila sudcu Juraja Klimenta pred disciplinárnym stíhaním.

Vláda podá disciplinárne návrhy na niektorých sudcov. Na tlačovej konferencii to oznámili ministri vnútra Robert Kaliňák a spravodlivosti Boris Susko, obaja sú zo Smeru. Okrem toho podajú aj viaceré trestné oznámenia.

Sudcov, najmä zo senátu 5T na Najvyššom súde, vláda dlhodobo obviňuje z porušení základných ľudských práv a slobôd predovšetkým pri väzobnom stíhaní v predchádzajúcich rokoch. Ich rozhodnutia pritom dávajú do súvisu s vtedajšou vládnou mocou a týchto sudcov preto označujú za politických aktivistov.

Predsedom senátu 5T je sudca Juraj Kliment, jeho členmi sú Peter Štift a Peter Hattala.

Vládni predstavitelia pritom argumentujú rozhodnutiami Ústavného súdu, že Klimentov senát konal nezákonne. Aktuálne tiež pokutou 20-tisíc eur od Európskeho súdu pre ľudské práva v prípade väzobného stíhania sudkyne Denisy Cvikovej. Podľa ministrov súd konštatoval, že Cviková bola vo väzbe nezákonne a boli tým porušené jej základné ľudské práva. 

“Takéto opakované rozhodnutia najvyšších súdnych autorít si vyžadujú aj vyvodenie zodpovednosti voči takýmto porušovateľom práva,” vyjadril sa Susko.

Kaliňák informoval tiež o podaní viacerých trestných oznámení na “ľudí, ktorí ignorovali svoje právomoci alebo svoje právomoci priamo zneužívali”. Na sudcu Klimenta už bolo podané, na odvolaného šéfa Súdnej rady Jána Mazáka za podľa Kaliňáka svojvoľné a úmyselné prešetrovanie sudcov ešte len bude.

V súvislosti s tým Kaliňák spomenul aj exministerku spravodlivosti a súčasnú poslankyňu SaS Máriu Kolíkovú, na ktorú tiež podávajú trestné oznámenie. Tej vyčíta, že “uplynutím lehoty zachránila sudcu Klimenta pred disciplinárnym stíhaním? Tomu sa hovorí marenie úlohy verejného činiteľa, to má takisto svoje zrkadlo v trestnom zákone.”

Zdroj: hnonline.sk, SMER – SSD

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás