TV VVTB predsedu vlády Roberta Fica: Téma: Reforma trestnej politiky...

TB predsedu vlády Roberta Fica: Téma: Reforma trestnej politiky na Slovensku

-

TB predsedu vlády Roberta Fica: Téma: Reforma trestnej politiky na Slovensku

R. FICO: Novelizácia Trestného zákona a zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry naďalej patrí k prioritám vlády

BRATISLAVA 25. januára (SITA) – Novelizácia Trestného zákona a rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry naďalej patrí medzi priority tejto vlády. Na tlačovej besede to dnes uviedol predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). „Naša odpoveď na hrubé zneužívanie Trestného zákona je odpoveď v podobe zmeny zákonov a zrušenia jednej inštitúcie,“ vraví Fico. Predseda vlády tiež uvítal rozhodnutie, ktoré dnes bolo prijaté v parlamente, a ktoré skrátilo rozpravu k týmto legislatívnym zmenám v prvom čítaní na 20 hodín. Považuje to za legitímne a zákonné. Ak sa to opozícii nepáči, mala by podľa premiéra navrhnúť zmeny v Rokovacom poriadku. „Nám predsa opozícia nemôže určovať tempo. My sme vláda, máme vládnu koalíciu s väčšinou, a my musíme určovať tempo, ako aj čo je dôležité, kedy o tom budeme rokovať, a kedy o tom budeme rozhodovať,“ vyhlásil Fico.

„Bolo správne, aby sme nechali opozíciu, aby sa vyrozprávala, pokiaľ ide o návrh na skrátené legislatívne konanie,“ skonštatoval premiér a pripomenul, že v rozprave vystúpili desiatky poslancov a padlo viac než 2-tisíc faktických poznámok. „Ja nepoznám taký zákon, kde len k návrhu na skrátené konanie vystúpilo sto ľudí z opozície, opakovane, samozrejme, a k tomu si ešte urobili takmer 3-tisíc faktických poznámok,“ vraví premiér. Podotkol, že boli trpezliví a nikomu z opozície nevzali právo vystúpiť v rozprave. Skonštatoval však, že Slovensko má aj iné témy, ktorým by sa Národná rada SR mala venovať. „Áno, je pravda, že by sme mohli urobiť nejakú prestávku v rokovaní o Trestnom zákone, a do tejto prestávky by sme mohli vložiť zákony, ktoré považujeme za dôležité,“ povedal Fico a pripomenul viacero podstatných návrhov. Tvrdí však, že ak by tak spravili, prihlásilo by sa množstvo poslancov do rozpravy a bolo by k nim mnoho faktických poznámok. „Pretože oni chcú deštrukciu štátu,“ deklaroval premiér. Opozícia podľa neho chce „len robiť zle“ a obvinil ju, že v parlamente chce len brzdiť schvaľovanie potrebnej legislatívy.

Pozmeňujúce návrhy k novele Trestného zákona zo strany opozície, ak budú predložené, zvážia, povedal ďalej premiér. Spomenul pozmeňujúce návrhy z prostredia Kresťanskodemokratického hnutia, ktoré pochádzajú od bývalého ministra spravodlivosti Viliama Karasa. „Ak je tam niečo, čo má logiku, vôbec sa tomu nebránime,“ vraví premiér. „Ale nebudeme meniť koncept tejto zmeny,“ zdôraznil.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás