TV VVTB po rokovaní vlády: Únos spravodlivosti na Slovensku

TB po rokovaní vlády: Únos spravodlivosti na Slovensku

-

TB po rokovaní vlády: Únos spravodlivosti na Slovensku

VLÁDA: Minister obrany Kaliňák predstavil brožúru Únos spravodlivosti v rokoch 2020 až 2023

BRATISLAVA 1. februára (SITA) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) predstavil publikáciu Únos spravodlivosti v rokoch 2020 až 2023. Učinil tak na dnešnej tlačovej besede po rokovaní vlády. Ako uviedol, 140-stranová brožúra prináša 140 káuz a prípadov, pri ktorých boli masívne porušované ľudské práva. „Nie sú tam domienky, frázy, nie sú tam rôzne politické stanoviská, sú tam iba čisté fakty,“ priblížil minister a dodal, že brožúra obsahuje rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, Ústavného súdu SR, Generálnej prokuratúry SR, ale aj Európskeho súdu pre ľudské práva. Brožúra by podľa Kaliňáka mala zodpovedať otázku, kde dochádzalo k porušeniam práv. Zároveň podľa neho potvrdzuje, že za posledné tri roky „bola na prvom mieste politická moc a zneužívanie policajnej a trestnoprávnej agendy proti vybraným členom slovenskej spoločnosti“. Zdôraznil tiež úlohu Úradu špeciálnej prokuratúry vo viacerých konaniach.

Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) dodal, že daný materiál sa opiera o fakty, podporené rozhodnutiami rôznych, najmä súdnych autorít, ale napríklad aj verejného ochrancu práv, nie sú v ňom hodnotiace úsudky. Zdôraznil, že za príbehmi nezákonne stíhaných, väznených či obvinených nie sú len ich osobné osudy, ale i osudy rodín a okolia. Považuje za potrebné nastaviť opatrenia tak, aby v budúcnosti nedochádzalo k takémuto porušovaniu práv. „A to sa snažíme urobiť práve prostredníctvom návrhu novelizácie Trestného zákona a súvisiacich predpisov,“ dodal minister Susko. Avizoval i to, že dokument zverenia, aby si občania mohli sami spraviť názor na oprávnenosť predloženej novelizácie trestných kódexov. Podotkol tiež, že ľudia zvolávaní na protesty sú podľa neho klamaní.

Video na Youtube:

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás