NázoryŠutaj Eštok vyrovnal skóre. Sudkyňa zahanbila advokáta Kubinu

Šutaj Eštok vyrovnal skóre. Sudkyňa zahanbila advokáta Kubinu

-

Šutaj Eštok vyrovnal skóre. Sudkyňa zahanbila advokáta Kubinu

Športovou terminológiou je to 4:4. Súdy štyroch policajtov, ktorých minister vnútra poslal mimo služby, vrátili do práce, ale v štyroch prípadoch ich žiadosti zamietli. V poslednom rozhodnutí sudkyňa mestského súdu zahanbila prominentného advokáta Petra Kubinu.

Keď minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) krátko po svojom nástupe stiahol mimo služby policajtov, aj napriek tomu, že mali štatút chránených oznamovateľov protispoločenskej činnosti, obrátili sa na súd so žiadosťou o nariadenie neodkladného opatrenia. Išlo o to, aby sa policajti mohli vrátiť okamžite do práce. Minister pritom argumentuje, že ich postaviť mimo služby musí, pretože sú obvinení.

V štyroch prípadoch Mestský súd Bratislava IV neodkladné opatrenie nariadil a právny zástupca policajtov Peter Kubina začal o sporoch hovoriť športovou terminológiou. Ministerstvo však nezostalo na nule. Keď prišiel na rad prípad Jána Čurillu, podľa ktorého sa celej skupine hovorí čurillovci, súd žiadosť zamietol. A teraz ministerstvo skóre vyrovnáva na štyri ku štyrom.

Minister 1. decembra odvolal z funkcie zástupcu šéfa inšpekcie Juraja Svítka a odvelil ho do Bánoviec nad Bebravou. A to aj napriek tomu, že má štatút oznamovateľa protispoločenskej činnosti. Jeho advokát Kubina sa preto obrátil na súd a požiadal o neodkladné opatrenie.

Sudkyňa bratislavského mestského súdu ho však 20. decembra zamietla. V zdôvodnení píše, že „nie je daná právomoc civilného súdu na takéto nariadenie“. Svítok mal najskôr podať dovolanie proti personálnemu rozkazu. Sudkyňa fakt, že sa obrátil najskôr na civilný súd, považuje za „obchádzanie súčasne platných právnych predpisov na úseku verejnej správy“.

Kubina v podaní argumentuje, že ministerstvo vnútra porušilo antidiskriminačný zákon a zákon na ochranu oznamovateľov. Sudkyňa mu však v zdôvodnení oponuje, že „jeho zdôvodnenie je všeobecné, vágne a tvrdenia neosvedčené“. A pokračuje ďalej: „Navrhovateľ vôbec neosvedčil, že v danom prípade organizačného opatrenia a personálnych rozkazov išlo o ‚odvetné‘ opatrenie správneho orgánu.“

Navyše sudkyňa vysvetľuje, že „tunajší súd nemá právomoc pozastaviť organizačné opatrenie ministra vnútra“. Ak takáto zmena smeruje k zefektívneniu činnosti, vôbec podľa jej slov nepatrí do prieskumnej činnosti súdov.

V závere zdôvodnenia si neodpustila štipľavú poznámku. „Súd už len poznamenáva, že pod návrhom na neodkladné opatrenia je ako navrhovateľ uvedená iná osoba – a to Pavol Ďurka, a dátum narodenia navrhovateľa je v ňom iný, než je uvedený v následnej advokátovi udelenej plnej moci,“ píše sa v zdôvodnení, ktoré má denník Plus JEDEN DEŇ k dispozícii. Vyšetrovateľ Ďurka je tiež klientom advokáta Kubinu. Ten si, zrejme, nedal ani len tú námahu, aby pre ďalšieho klienta Svítka pripravil samostatné podanie na súd.

Zdroj: Pluska.sk

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. … títo advokáti privandrovanej emerickej demogratúry si myslia, že úspešnosť emerického sna v justičnom dobrom bydle spočíva na bedrách aparátnej kopírovacej mašiny, ktorá chrlí jedno neodkladné opatrenie za druhým. Kubinu by mal navštíviť a odsledovať aj tajný člen ECB, či nahulváta kubina doma pod pelechom nemá kopiu aparátnej kopírky a po večeroch nám tuná na Slovensku nekopíruje aj fialové päťstoeurovky.

  2. CTRL+C a CTRL+V…ani len meno klienta nezmeni a neskontroluje datum narodenia…ale policajne odbory budu platit kazde podanie, kazdy ukon tomuto advokatovi za zastupovanie tychto obvinenych policajtov…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás