DomáceŠutaj Eštok: Korčok mal po zverejnení výsledkov volieb príhovor...

Šutaj Eštok: Korčok mal po zverejnení výsledkov volieb príhovor nehodného prezidentského kandidáta

-

spot_img

Šutaj Eštok: Korčok mal po zverejnení výsledkov volieb príhovor nehodného prezidentského kandidáta

BRATISLAVA 7. apríla (SITA) – Najväčšou chybou neúspešného kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka bolo, že sa vo svojej predvolebnej kampani nedištancoval od Igora Matoviča. V diskusnej relácii RTVS o päť minút 12 to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD). Podľa neho Matovič symbolizuje zlo a ľudia svojou voľbou dali jasne najavo, či si myslia o predchádzajúcej vláde. Eštok tiež poznamenal, ze Korčok mal po zverejnení výsledkov volieb príhovor nehodného prezidentského kandidáta.

Zároveň odmietol tvrdenie, že by Korčokovu kandidatúru negatívne ovplyvnilo jeho označenie vládnucou koalíciou ako kandidáta vojny. Minister sa obhajoval tým, že zhrnul iba Korčokove vyjadrenia ku konfliktom v Juhoslávii, Iraku či v pásme Gazy. Negatívne tiež reagoval na tvrdenie predsedu SaS Branislava Gröhlinga, že na Slovensko prichádza doba temna. „Doba temna u nás bola za minulej vlády,“ poznamenal s tým, že napriek hejtom majú úctu ku všetkým voličom.

Eštok tiež poprel, že by vyplácanie odmien policajtom, hasičom a záchranárom bolo súčasťou predvolebnej kampane. Podľa neho ide iba o prvý krok a bude robiť všetko pre to, aby sa im zvýšili platy dlhodobo. K vyplácaniu odmien podľa vlastných slov pristúpil z dôvodu stabilizácie personálnych kapacít v týchto zložkách. Ďalej deklaroval, že zo svojej pozície ministra vnútra nebude nikdy zasahovať do vyšetrovania, či súdnych alebo správnych sporov.

Branislav Gröhling v diskusii uviedol, že víťazstvo na Slovensku sa dá dosiahnuť klamstvom a rozdeľovaním spoločnosti. „Pellegrini vyhral klamstvom a oklamal voličov nepravdami,“ skonštatoval s tým, že súčasná vládna koalícia mu v tom pomáhala. Podľa neho vyhral prezidentské voľby kandidát, ktorý mal najmenej transparentnú kampaň, šíril polopravdy a so žiadosťou o podporu oslovoval ľudí ako pán Harabin.

Predseda SaS sa obáva, aby nový prezident nebol pritakávačom vlády. Pellegriniho označil za prezidenta, ktorý podporil znižovanie trestov zločincom, či trestov za korupciu. „My budeme zastupovať 1,2 milióna ľudí, ktorí volili Ivana Korčoka a toto budeme presadzovať v Národnej rade SR,“ vyhlásil Gröhling. Ako dodal, obáva sa, že na Slovensku sa pod novým vedením postupne zruší Národná kriminálna agentúra či verejnoprávna televízia. Bojí sa tiež ovládnutia súdnej rady.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás