NázorySulík písal Hegerovi otvorený list, myslí si, že niečo...

Sulík písal Hegerovi otvorený list, myslí si, že niečo riadi

-

Sulík písal Hegerovi otvorený list, myslí si, že niečo riadi

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes adresoval predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi oficiálny list, v ktorom ozrejmuje dôvody SaS vypovedať koaličnú zmluvu. Kópia mailu bola adresovaná aj predsedovi hnutia OĽANO Igorovi Matovičovi, predsedovi strany Sme rodina Borisovi Kollárovi a predsedníčke strany Za ľudí Veronike Remišovej.

„Obsahom jednomyseľného rozhodnutia Republikovej rady SaS zo 6. júla je vypovedanie koaličnej zmluvy na základe jej podstatných porušení. Súčasťou tohto uznesenia je aj vyslovenie podmienky podpísania novej koaličnej zmluvy k 30. augustu 2022, v opačnom prípade sa ministri za stranu SaS vzdajú svojich funkcií vo vláde SR. Chcel by som zdôrazniť, že prioritou SaS je zostať vo vládnej koalícii a spoločne pokračovať v práci pre Slovensko. Tak ako doteraz však pokračovať nemôžeme a nebudeme,“ píše v liste premiérovi predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS preto navrhuje koaličným partnerom uzavrieť novú koaličnú zmluvu. „Máme záujem o korektnú spoluprácu, založenú na jasných a najmä dodržiavaných pravidlách. Zásadne však odmietame tvrdenia, že by sme povalili vládu. Naším prípadným odchodom vláda nepadá. Veríme, že tak, ako pre SaS, je aj pre Teba pokračovanie tejto koalície maximálnou prioritou a spoločne nájdeme také riešenie, ktorého výsledkom bude pokračovanie plnenia Programového vyhlásenia vlády, na čele ktorej stojíš. Čakáme na Tvoje vyjadrenie a ďalšie kroky smerujúce k rokovaniam o novej koaličnej zmluve, na ktorých prednesieme aj naše konkrétne návrhy,“ uzavrel list predsedovi vlády Richard Sulík.

Odkaz na fotku listu na FB:

https://www.facebook.com/photo?fbid=618002066356897&set=a.415986413225131

Zdroj: TO strany SaS

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás