DomáceSudcu KS v Bratislave P. Šamka zvolili za člena...

Sudcu KS v Bratislave P. Šamka zvolili za člena Súdnej rady SR

-

spot_img

Sudcu KS v Bratislave P. Šamka zvolili za člena Súdnej rady SR

Bratislava 24. mája (TASR) – Sudcovia v západoslovenskom volebnom obvode zvolili za člena Súdnej rady SR sudcu Krajského súdu (KS) v Bratislave Petra Šamka. TASR to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Voľby sa uskutočnili v utorok (23. 5.) na zhromaždeniach sudcov. Západoslovenský volebný obvod tvoria obvody krajských súdov v Bratislave, Trnave, Nitre a Trenčíne i Špecializovaný trestný súd.

Právo voliť malo 645 sudcov. Z 390 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 40 neplatných. Šamko kandidoval sám a získal 350 hlasov.

Šamka navrhli do volieb Združenie sudcov Slovenska, Sudcovská rada Krajského súdu v Bratislave a rovnako aj Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava I. Dôvodom konania volieb je uplynutie päťročného funkčného obdobia členky rady Kataríny Pramukovej k 27. júnu.

Súdna rada SR je ústavný orgán tvorený 18 členmi vrátane predsedu a podpredsedu. Jedného člena volia sudcovia Najvyššieho súdu SR a Najvyššieho správneho súdu SR. Osem členov z radov sudcov volia sudcovia ostatných súdov. Po troch členov dodávajú Národná rada SR, prezident SR a vláda SR.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás