fbpx
ZahraničnéStranu Demokrati prijali do Európskej ľudovej strany

Stranu Demokrati prijali do Európskej ľudovej strany

-

Stranu Demokrati prijali do Európskej ľudovej strany

Mníchov 5. mája (TASR) – Delegáti politického zasadnutia Európskej ľudovej strany (EPP) v nemeckom Mníchove v piatok potvrdili riadne členstvo strany Demokrati v strane európskych ľudovcov. Urobili tak na základe kontinuity so stranou SPOLU, ktorá bola členskou stranou EPP od roku 2019. TASR o tom informoval Matúš Mandrák z tlačového oddelenia strany Demokrati.

- reklama -

Predseda strany a dočasne poverený premiér SR Eduard Heger sa delegátom prihovoril prostredníctvom telemostu. „Pandémiu ochorenia COVID-19, energetickú krízu aj prijímanie odídencov z Ukrajiny sme zvládli aj vďaka spolupráci v rámci EÚ. Počas šokov sme – podobne ako partnerské strany v EPP – podporovali strednú triedu a rodiny s deťmi. V tom chceme pokračovať vo svetle vysokej inflácie, ktorú ťahajú najmä ceny potravín,“ uviedol.

Poslanec Európskeho parlamentu Vladimír Bilčík, zvolený za stranu SPOLU a v súčasnosti člen predsedníctva Demokratov, vyzdvihol členstvo SR v Európskej únii ako „najlepšiu odpoveď“ na aktuálne problémy. „Preto chceme, aby sa do Európskej únie pridali aj naši susedia, Ukrajina a štáty západného Balkánu. Spoločne budeme v rozšírenej únii silnejší a odolnejší,“ doplnil.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás