fbpx
ZahraničnéSTOLTENBERG: Musíme sa pripraviť na to, že vojna na...

STOLTENBERG: Musíme sa pripraviť na to, že vojna na Ukrajine bude dlhá

-

STOLTENBERG: Musíme sa pripraviť na to, že vojna na Ukrajine bude dlhá

BRATISLAVA 17. septembra (SITA) – Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg neočakáva, že vojna na Ukrajine sa skončí rýchlo. Povedal to v rozhovore pre médiá nemeckej skupiny Funke. „Väčšina vojen trvala dlhšie, ako sa očakávalo, keď sa začali,“ uviedol Stoltenberg. „Preto sa musíme pripraviť na dlhú vojnu na Ukrajine,“ dodal. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Šéf NATO ďalej povedal, že hoci každý chce „skorý mier“, je potrebné pochopiť, že ak Ukrajinci a prezident Volodymyr Zelenskyj „zastavia boj, krajina prestane existovať“. Najjednoduchším spôsobom ukončenia vojny by podľa neho bolo rozhodnutie ruského vodcu Vladimira Putina stiahnuť armádu z Ukrajiny.

Stoltenberg v rozhovore tiež konštatoval, že „niet pochýb“, že Ukrajina sa nakoniec stane členom NATO. „Na summite NATO vo Vilniuse sa Ukrajina priblížila k aliancii. Keď sa táto vojna skončí, budú potrebné bezpečnostné záruky pre Ukrajinu. Inak by sa história mohla opakovať,“ poznamenal.

https://kyivindependent.com/stoltenberg-we-must-prepare-for-a-long-war-in-ukraine/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. „…je potrebné pochopiť, že ak Ukrajinci a prezident Volodymyr Zelenskyj „zastavia boj, krajina prestane existovať“???
    A že ľudia prestanú existovať nevadí???🤢
    HANBA!!!Zločin proti ľudskosti!!!
    MIER, NIE VOJNA!!!🕊️🕊️🕊️

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás