fbpx
ZahraničnéSrbsko namiesto nákupu desiatok miliónov nekvalitných testov, bude ako...

Srbsko namiesto nákupu desiatok miliónov nekvalitných testov, bude ako prvé v Európe vyrábať čínsku vakcínu Sinopharm

-

Srbsko namiesto nákupu desiatok miliónov nekvalitných testov, bude ako prvé v Európe vyrábať čínsku vakcínu Sinopharm

Belehrad 12. marca (TASR) – Srbsko sa stane prvou európskou krajinou, ktorá začne na svojom území vyrábať vakcínu proti koronavírusu od čínskej spoločnosti Sinopharm. Vo štvrtok o tom informoval srbský prezident Aleksandar Vučič, ktorého citovala agentúra AFP.

Výroba čínskej vakcíny by mala byť v Srbsku spustená 15. októbra, vyjadril sa Vučič pre srbskú štátnu televíziu RTS po stretnutí s korunným princom Spojených arabských emirátov (SAE) Muhammadom bin Zájidom v Abú Zabí.

Práve SAE, spolu s podporou Číny, finančne prispejú na výstavbu srbskej továrne na vakcíny, doplnil Vučič. Zmluva o výstavbe spomínanej továrne by mala podľa neho byť podpísaná v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. Vučič zároveň informoval, že Srbsko je pripravené dávky vakcíny po začatí výroby dodať aj ďalším krajinám Balkánu.

- reklama -

Srbsko patrí ku krajinám, ktoré očkujú proti novému koronavírusu rýchlejším tempom. V tomto balkánskom štáte so siedmimi miliónmi obyvateľov podľa AFP doteraz podali už takmer 1,5 milióna dávok vakcíny – väčšinu ľudí zaočkovali čínskou vakcínou od firmy Sinopharm. Očkuje sa však aj ruskou vakcínou Sputnik V.

Rusko vo februáru predbežne súhlasilo s tým, aby sa jeho vakcína Sputnik V proti novému koronavírusu vyrábala v Srbsku. Výroba by mala začať v polovici mája.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 COMMENTS

  1. Matteo Salvini na otázku známej talianskej moderátorky Lilli Gruber, či sa dá zaočkovať anti-covidovou vakcínou, odpovedal: „Dám, až príde na mňa rad. Ale tento krok, moje zaočkovanie, nastane tak o dva roky, vidiac meškanie s ich dodávkami“.
    Slovensko aj napriek tomu, že vo svete sa Sputnikom V riadne očkuje – zdôrazňujem že sa očkujú ľudia / a my ich máme doma, robí účelové prieťahy tým, že v rámci vzájomnej spolupráce nepreberie pozitívne pozitívne výsledky štátov, ktoré robia príslušné opatrenia na ochranu zdravia a životov svojich občanov, ale naopak – získava čas na oddialenie tým, že Sputnik V testuje na piatich bielych myškách a dvoch morčiatkach. Účel svätí prostriedky. Títo roztomilí malí tvorčekovia si však získali lásku Slovákov a po ukončení misie by si ich niekto s dobrým srdcom adoptovať.
    Doporučujem ísť na stránku Zomri.sk, de je jeden pekný a výstižný príspevok vylepšenej reklamy na Dedoles, kde si morčatá v Šarišských Michaľanoch veselo tancujú na kalinku – vhodné aj do telefónu a aj rusom by sa to páčilo, veď vedia, že za týmto druhom testovania nie sú slováci ako občania. Keby bol dnes objektívny prieskum verejnej mienky obľúbenosti, týchto päť zvieratiek je bez konkurencie. Tak ich v tom laboratóriu chráňte, lebo v politike si aj rozvratníci dajú dobre zaplatiť.

  2. Matteo Salvini na otázku známej talianskej moderátorky Lilli Gruber, či sa dá zaočkovať anti-covidovou vakcínou, odpovedal: „Dám, až príde na mňa rad. Ale tento krok, moje zaočkovanie, nastane tak o dva roky, vidiac meškanie s ich dodávkami“.
    Slovensko aj napriek tomu, že vo svete sa Sputnikom V riadne očkuje – zdôrazňujem, že sa očkujú ľudia a my ich máme doma, robí účelové prieťahy tým, že v rámci vzájomnej spolupráce nepreberie pozitívne výsledky štátov, ktoré robia príslušné opatrenia na ochranu zdravia a životov svojich občanov, ale naopak – získava čas na oddialenie tým, že Sputnik V testuje na piatich bielych myškách a dvoch morčiatkach. Účel svätí prostriedky. Títo roztomilí malí tvorčekovia si však získali lásku Slovákov a po ukončení misie by si ich mal niekto s dobrým srdcom adoptovať.
    Doporučujem ísť na stránku Zomri.sk, kde je jeden pekný a výstižný príspevok vylepšenej reklamy na Dedoles, kde si morčatá v Šarišských Michaľanoch veselo tancujú na kalinku – vhodné aj do telefónu a aj rusom by sa to páčilo, veď vedia, že za týmto druhom testovania nie sú slováci ako národ. Keby bol dnes objektívny prieskum verejnej mienky obľúbenosti, týchto päť zvieratiek je bez konkurencie. Tak ich v tom laboratóriu chráňte, lebo v politike si rozvratníci dajú dobre zaplatiť.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás