NázorySmútočné volebné parte našej umeleckej bohémy

Smútočné volebné parte našej umeleckej bohémy

-

spot_img

Smútočné volebné parte našej umeleckej bohémy

My, zmätení a dezorientovaní voliči, šíriaci zlosť, nenávisť a hoaxy, sme si na sociálnych sietiach so slzami v očiach poprezerali umelcov, zahalených do čierneho súkna, ktorí si od čias Covidu nemali možnosť dostatočne privyrobiť, čím sa prechodne dostali do stavu núdze so stratou možností hýrenia, takže svoju melodrámu končia apelom: „A finančne podporte kampaň na www.akneprídesvolit.sk“.

Ich dôvody na plač prýštia z objektívnych dôvodov a takmer s nimi spolucítime, veď bez peňazí sa ťažko žije, pravda ?

Associated Press totiž dňa 6. júla uverejnili článok pod názvom: „Nadácia otvorenej spoločnosti Georgea Sorosa prepustí 40 % zamestnancov pod novým vedením syna“ s nasledovným textom:

Viaceré ľudskoprávne mimovládne organizácie sú znepokojené plánmi Open Society Foundations prepustiť 40 %  zamestnancov pod novým vedením syna   miliardárskeho investora George Sorosa.

„Najviac nás znepokojujú hnutia za sociálnu spravodlivosť, ktoré teraz musia čakať na dopad na ich udržateľnosť,“ povedala Kellea Miller, výkonná riaditeľka Human Rights Funders Network. „V oblasti filantropie môžu mať vrcholové  rozhodnutia veľký dominový efekt na tých, ktorí vykonávajú zmenu.“

Open Society Foundations, organizácia zastrešujúca Sorosovu charitatívnu prácu, uviedla, že jej správna rada „schválila významné zmeny v modeli fungovania nadácií“. Prepúšťanie bude v súlade s internými predpismi, uviedli nadácie, nevedia však zatiaľ presne, kde a kedy k nemu dôjde.

„Bude to zahŕňať niekoľko ťažkých rozhodnutí,“ povedal Mark Arena, hovorca Open Society Foundations. „Očakávame, že implementácia navrhovaného nového modelu by zahŕňala prepracovanie a prestavbu našich existujúcich mimovládnych organizácií a podstatné zníženie počtu zamestnancov v celosvetovom meradle o nie menej ako 40 percent.“

V tejto – pre našich umelcov vyhrotenej dramatickej situácii by bolo vhodné rozšíriť smútočné oznámenie v čiernom šate aj na contact@opensocietyfoundations.org a vysvetliť Alexovi Sorosovi, že náš štát ich náklady s voľbami sám neuvládze, aj keď sa o to veľmi snaží a jeho otec na voľbách a pádoch vlád nikdy nešetril.Za pád Ševarnadzeho (ako sám potvrdil)zaplatil 13 miliónov dolárov, za pád Mečiara zvýšil sumu na 20 miliónov a keďže teraz hrozí, že „našu demokraciu“ nám ukradne Fico, stávka na jeho hlavu musí byť oveľa vyššia, tak Vás prosíme,drahý Alex, spomeňte si na Globsec, ako sme si Vás s najväčšou pompou uctili a pohostili, nebuďte šóher a na Slovensku v tomto roku ešte nešetrite. Sľubujeme, že Vám to na slovenských občanoch vrchovato vynahradíme.

Dana Bystrická

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás