NázorySlovensko má bronzovú medailu! Švédsko zdolali naši hokejisti 4:0...

Slovensko má bronzovú medailu! Švédsko zdolali naši hokejisti 4:0 na ZOH 2022

-

Slovensko dnes zdolalo Švédsko v boji o bronzovú medailu na ZOH Peking 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

Slovensko – Švédsko 4:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Slafkovský (Čerešňák), 33. Takáč (Regenda, Miloš Roman), 59. Slafkovský (Cehlárik), 59. Regenda

Rozhodovali: Gouin (Kan.), Romasko – Lazarev, Šalagin (všetci Rus.). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Slovensko: Rybár – Čerešňák, Čajkovský, Marinčin, Rosandič, Kňažko, Gernát, Nemec – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Regenda, M. Roman, Takáč – Daňo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Jurčo

Švédsko: Lars Johansson – Bengtsson, Fantenberg, Folin, Holm, Pudas, Tömmernes, Lennström – Klingberg, Lander, Bromé – Everberg, Wallmark, Holmberg – Friberg, De La Rose, Nordström – Brodin, Linus Johansson, Rydahl

PEKING. Slovenskí hokejisti dnes získali historicky prvú medailu na ZOH. V sobotnom dueli o tretie miesto na olympijskom turnaji na ZOH 2022 v Pekinguzvíťazili nad Švédskom 4:0 a vybojovali bronzové kovy.

Dosiaľ bola slovenským maximom v ére samostatnosti štvrtá priečka na ZOH 2010 vo Vancouveri. Je to druhá slovenská medaila na ZOH 2022 po zlate Petry Vlhovej v slalome.

Zisk bronzu pre slovenských hokejistov je veľkou senzáciou, keďže zverenci trénera Craiga Ramsayho sa na olympijský turnaj museli prebojovať cez kvalifikáciu.

Platí tiež, že na ZOH 2022 odohrali najviac zápasov zo všetkých účastníkov, keďže ako jediný zástupca víkendových bojov o medaily hrali v Pekingu aj kvalifikačný duel o postup do štvrťfinále, kým Švédi, Fíni aj Rusi zo skupín postúpili priamo do štvrťfinále.

Slováci otvorili skóre v druhej tretine, keď sa šiestym gólom na turnaji presadil 17-ročný útočník Juraj Slafkovský, ktorý sa zároveň osamostatnil na prvom mieste v poradí strelcov ZOH v Pekingu.

V 33. minúte na neho nadviazal Samuel Takáč, ktorý využil presilovku. Slováci v tretej tretine čelili švédskej snahe o vyrovnanie, ale brankár Patrik Rybár neinkasoval.

Bolo to pre neho druhé čisté konto na olympijskom turnaji v Pekingu. V závere víťazstvo poistili gólmi do prázdnej bránky Slafkovský a Pavol Regenda.

Slováci odplatili Švédom prehru 1:4 zo základnej C-skupiny. Na ZOH 2022 dokopy odohrali sedem zápasov, v ktorých vybojovali štyri víťazstvá a pripísal si tri prehry.

Bronz z Pekingu je celkovo piata slovenská medaila z vrcholných podujatí. Slováci získali na MS jednu zlatú (2002), dve strieborné (2000, 2012) a jednu bronzovú medailu (2003).