DomáceSlováci sú ekonomicky v koncoch a Korčoka opäť zaujímajú...

Slováci sú ekonomicky v koncoch a Korčoka opäť zaujímajú momentálne neaktuálne témy

-

Slováci sú ekonomicky v koncoch a Korčoka opäť zaujímajú momentálne neaktuálne témy

Bratislava 21. marca (TASR) – Téma boja proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii je jednou z priorít SR v oblasti ochrany ľudských práv. Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja za odstránenie rasovej diskriminácie, ktorý pripadá na nedeľu, to zdôraznil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).


      Pripomenul, že Slovensko sa v tejto oblasti angažovalo aj počas členstva v Rade OSN pre ľudské práva (2018 – 2020) a jej význam vníma aj v súvislosti s kandidatúrou do Hospodárskej a sociálnej rady OSN na roky 2023 – 2025. Korčok zdôraznil podporu pre rovnosť, spravodlivosť a participáciu dotknutých menšín v rozhodovacích procesoch. „Všetky ľudské bytosti sa rodia slobodné a rovnocenné v dôstojnosti a právach. Každá doktrína rasovej nadradenosti je vedecky nepravdivá, morálne odsúdená, spoločensky nespravodlivá a nebezpečná a musí byť odmietnutá spolu s teóriami, ktoré sa snažia určiť existenciu oddelených ľudských rás,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.


      Poukázal tiež na to, že pandémia ochorenia COVID-19 odhalila pretrvávanie rasizmu a diskriminácie v súčasnej spoločnosti a ďalej prehĺbila existujúce ťažkosti, zvyšujúce i tlak na menšiny. Víta preto posilnený strategický rámec EÚ pre rovnosť, začleňovanie a účasť Rómov, schválený Európskou komisiou 7. októbra 2020. „Presadzuje začlenenie Rómov v štyroch oblastiach sektorovej politiky, ktorými sú vzdelávanie, zamestnanosť, zdravotná starostlivosť a bývanie,“ dodal.


      Šéf diplomacie upozornil, že SR si s ďalšími viac ako 130 štátmi pripomenula Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie aj na pôde 46. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva. SR sa pridala k výzve na spoločný a solidárny postup v boji proti rasizmu a rasovej diskriminácii, xenofóbii a netolerancii.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Všetky ľudské bytosti sa rodia slobodné a rovnocenné v dôstojnosti a právach?
    Aj BEZDOMOVCI???

  2. Hm… Ten angažovaný chumaj považuje snáď Rómov za inú rasu? Alebo pre čo iné ich spomína práve vtedy keď si pripomíname Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie? ;-7

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás