fbpx
DomáceŠeliga: Za šéfa brannobezpečnostného výboru navrhneme Naďa. Je nespochybniteľný...

Šeliga: Za šéfa brannobezpečnostného výboru navrhneme Naďa. Je nespochybniteľný odborník

-

Šeliga: Za šéfa brannobezpečnostného výboru navrhneme Naďa. Je nespochybniteľný odborník

Bratislava 16. mája (TASR) – Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v mimoparlamentnej strane Demokrati navrhnú na post šéfa Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť exministra Jaroslava Naďa. Ten sa po odchode z ministerstva obrany vrátil do NR SR a uplatňuje si poslanecký mandát.

- reklama -

„Na predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť budeme navrhovať Jaroslava Naďa. Je nespochybniteľný odborník. Vzhľadom na to, že v susednej krajine je vojna, verím, že poslanci podporia Naďa, ktorý ukázal, že vie viesť rezort obrany,“ uviedol pre TASR poslanec pôsobiaci v Demokratoch Juraj Šeliga.

Post šéfa výboru je neobsadený po tom, ako poslanci odvolali dovtedajšieho predsedu Juraja Krúpu (SaS) v prvý deň májovej schôdze. Návrh na Krúpovo odvolanie predložili poslanci opozičného Smeru-SD. Vyčítali mu neprofesionálne vedenie výboru. Tvrdia, že funkciu zneužíva na svoj osobný prospech. Krúpa ich argumenty odmietol.

Líder OĽANO Igor Matovič si myslí, že by bolo dobré, keby výbory viedli ľudia, ktorí neboli doteraz vo výkonnej funkcii. „Predpokladám, že dohoda sa nájde. Preferoval by som človeka, ktorý nebol doteraz vo výkonnej funkcii,“ uviedol na tlačovej konferencii s tým, že padli aj iné mená, ktoré by sa mohli o funkciu uchádzať. Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš dodal, že funkcia šéfa tohto výboru prislúcha OĽANO, preto by ním mal byť niekto z ich hnutia.

Podpredsedníčka výboru Denisa Saková (nezaradená) z mimoparlamentného Hlasu-SD zatiaľ nevie, za akých podmienok bude voľba prebiehať, zatiaľ preto o funkcii neuvažuje. „O jej nominácii môžeme uvažovať až vtedy, ak by nám ostatné strany signalizovali, že môže byť úspešná,“ povedal na tlačovej konferencii líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Naď ani exminister vnútra a súčasný poslanec Roman Mikulec (OĽANO) by podľa neho neboli vhodní kandidáti na túto funkciu. Výbor sa totiž môže zaoberať aj kauzami, ktoré sa diali za ich šéfovania rezortov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. O odbornosti by som pochyboval, ale je nespochybniteľné, že je to jeden z najväčších retardov, aký sa v politike tejto krajiny kedykoľvek vyskytol. Spolu s navrhovateľom, samozrejme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás