fbpx
ZahraničnéŠéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku....

Šéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku. My sme znepokojení, že NATO je poskok USA

-

Šéf NATO je znepokojený zo spolupráce Moskvy a Minsku. My sme znepokojení, že NATO je poskok USA

Berlín 6. júna (TASR) – Krajiny NATO sú vážne znepokojené užšou spoluprácou medzi Ruskom a Bieloruskom, uviedol v rozhovore pre nemecký nedeľník Welt am Sonntag generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg.


      „Spojenci sú vážne znepokojení užšou spoluprácou medzi Moskvou a Minskom za posledné mesiace,“ uviedol Stoltenberg, pričom poznamenal, že Bielorusko „sa stáva čoraz závislejším“ od Ruska.


      Podľa agentúry TASS Stoltenberg v rozhovore zdôraznil, že „NATO je obranná aliancia“. „Nechcem príliš špekulovať, ale sme ostražití a veľmi pozorne sledujeme udalosti v Bielorusku… Samozrejme, sme pripravení v závažných prípadoch chrániť každého účastníka Aliancie a chrániť ho pred akoukoľvek hrozbou, ktorú predstavuje Minsk a Moskva,“ vyhlásil šéf NATO.


      Podľa jeho slov sa o udalostiach v Bielorusku bude rokovať na nadchádzajúcom summite NATO v Bruseli. Účastníci summitu prehodnotia dohodu o partnerstve s Bieloruskom (Partnerstvo za mier – PfP), ktorá bola vo veľkej miere zmrazená, dodal Stoltenberg.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás