DomáceSaS mala kongres. OĽaNO na svoj snem hľadá výťah

SaS mala kongres. OĽaNO na svoj snem hľadá výťah

-

spot_img

SaS mala kongres. OĽaNO na svoj snem hľadá výťah

Pezinok 12. júna (TASR) – Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) plne stojí za vládou, ktorú vedie premiér Eduard Heger (OĽANO), a plne podporuje aj všetkých jej členov. Na sobotňajšom straníckom kongrese v Pezinku to vyhlásil predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Pevne verí, že najbližšie parlamentné voľby budú vo februári 2024 a nedôjde k predčasným voľbám.


      Sulík priznal, že minuloročný štart vlády Igora Matoviča (OĽANO) bol „veľmi rozpačitý“. „Bolo to aj preto, lebo sme boli vo vláde úplne všetci noví. Ja som mal ako-takú skúsenosť z vlády Ivety Radičovej, všetci ostatní ministri a ministerky boli v tomto smere noví,“ ozrejmil. Výmenu na poste predsedu vlády si podľa svojich slov vynútila SaS, pretože fungovanie vo vláde na čele s premiérom Matovičom bolo komplikované a konfliktné. „Teraz sa to ustálilo,“ poznamenal Sulík, ktorý za SaS vyjadril súčasnému šéfovi vládneho kabinetu Hegerovi podporu. 

      Zároveň oznámil, že jeho strana bude stáť aj za ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), ktorý bude v utorok (15. 6.) v parlamente čeliť odvolávaniu. „Áno, máme aj my otázky a výhrady, ale robíme to tak, že príslušného ministra si pozveme na poslanecký klub a kladieme mu otázky za zatvorenými dverami. Minister vnútra uspokojivo zodpovedal všetky a poslanci SaS za ním stoja,“ skonštatoval Sulík.


      SaS sa podľa neho radí medzi „extrémne úspešné a skúsené strany“. Poukázal pritom na fakt, že v parlamente je druhou najstaršou stranou po opozičnom Smere-SD. V súčasnej vláde, ako tvrdí, sa ukazuje dôležitosť skúseností a jednoty. „Vládna kríza by trvala dodnes, keby SaS nebola taká jednotná, aká bola,“ poznamenal šéf SaS s tým, koaličný partner strana Za ľudí aktuálne prežíva vnútorné konflikty. Tie v minulosti boli podľa neho aj v SaS. „Som rád, že ich už máme za sebou. Naša strana je jednotná a atmosféra v nej je príjemná,“ uviedol.


      Na kongres prišiel aj premiér Heger. V príhovore povedal, že SaS mu nie je cudzia ani preto, že má dlhoročné priateľstvo s jedným z jej zakladajúcich členov Jurajom Drobom. Stranu označil za etablovanú a veľmi skúsenú. Slovensko podľa premiéra stojí pred veľkými výzvami. „Na to, aby boli zvládnuté, potrebujeme si byť navzájom spoľahliví a zodpovední partneri. Potrebujeme mať silnú, odolnú a húževnatú koalíciu,“ vyhlásil. Za silný záväzok označil, že mu SaS vyjadrila dôveru. „Podali sme si ruku na to, že chceme úspešne dokončiť toto volebné obdobie,“ skonštatoval Heger.                   

      Slovensko podľa predsedu vlády vstupuje do obdobia po pandémii nového koronavírusu, kde krajinu čakajú veľké výzvy.  „Nedovoľme, aby nás rozdeľovali. Prosím, hľadajme prieniky a možnosti upevnenia vzájomných vzťahov a spolupráce,“ vyhlásil premiér.


      Pri svojom odchode z kongresu Heger deklaroval, že v koalícii je ochota dovládnuť, ale aj úspešne dokončiť toto volebné obdobie. Vyjadrená podpora pre Mikulca zo strany SaS je podľa neho príkladom toho, že v koalícii v kľúčových veciach všetko funguje. „Nebojme sa diskusie a opačných názorov, to nie je chyba. Demokratická spoločnosť potrebuje diskusiu. Z diskusií sa tvoria najlepšie riešenia,“ podotkol predseda vlády.

Snem OĽANO bude možno na jeseň, otázna je pandemická situácia 

      Bratislava 12. júna (TASR) – Snem hnutia OĽANO by sa mohol konať na jeseň. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý sa v sobotu zúčastnil ako hosť na straníckom kongrese koaličnej SaS.  Dôležité však podľa neho bude, aká pandemická situácia bude v tom čase na Slovensku.


      „Minulý rok sme nemohli mať takýto kongres, pretože stúpala silná druhá vlna pandémie,“ povedal predseda vlády. Dôležité preto podľa neho bude, aký bude záver pandémie na Slovensku. „Nie sme ešte z toho vonku. Počúvame nové informácie o nových mutáciách vírusu, ktoré prichádzajú na Slovensko. Zodpovednosť je stále kľúčová,“ skonštatoval Heger. Verí, že na jeseň bude situácia taká priaznivá, aby sa mohli akcie, ako je stranícky snem, bezpečne organizovať.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. ŠaŠovia ako extrémne úspešná a skúsená strana :)))) koľkokrát sa ŠaŠovia štiepili??? Z „otcov zakladateľov“ ostal iba jediný, všetci tí, čo doteraz u ŠaŠov prevyšovali ego mikrofónového FET0ŠA vždy skončili. Bieda ŠaŠov sa ukázala aj v ministerských nomináciách. Jedno ministerstvo pre FET0ŠA, jedno pre zaťa, či v ako sú to pomere s kaderníkom (?). A jedno podaroval FET0Š ambasáde spoza plota, aby si urovnal vzťahy za nezvládnuté roky 2010-12. Ešte aj tie „slabšie polovičky“ ho opúšťajú. Tuším, že keď mala tá arogantná prospechárska a abnormálne „namyslená“ strana 100 členov, tak tam bolo viac osobností ako dnes…
    Komentovať SRACKY obchodníka s alkoholom nemá zmysel, to si radšej dám nechladenú bulharskú vodku, po ktorej automaticky nasleduje dávenie. Tam aspoň viem, že prečo ma napína…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás