NázorySaková: Táto novela zákona ochráni občanov a pomôže stabilnej...

Saková: Táto novela zákona ochráni občanov a pomôže stabilnej dodávke elektriky do domácnosti

-

spot_img

Saková: Táto novela zákona ochráni občanov a pomôže stabilnej dodávke elektriky do domácnosti

Národná rada definitívne schválila novelu zákona o regulácii sieťových odvetví, ktorá ľuďom umožní častejšie meniť svojho dodávateľa elektriky alebo plynu.

,,Zároveň sme na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví presunuli kontrolné kompetencie zo Slovenskej obchodnej inšpekcie, aby boli ľudia lepšie chránení pred nepoctivými obchodníkmi. Okrem toho som rada, že už máme zabezpečené aj financovanie dvoch veľkých projektov na posilnenie prenosovej sústavy.“ Uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) na sociálnej sieti.

Opatrenia zlepšia ochranu občanov

,,Z plánu obnovy použijeme viac ako 80 miliónov eur na zvýšenie trasformačného výkonu v lokalite Senica a modernizáciu viac ako 250 kilometrov prenosových vedení. Opatrenia zlepšia ochranu občanov a pomôžu stabilnej dodávke elektrickej energie do ich domácnosti,“ dodala v statuse.

Modernizácia prenosových vedení

MH dodalo, že sa tak vytvorí priestor na pripojenie nových odberateľov elektriny v regióne a zlepšia sa podmienky na pripojenie väčšieho počtu nových obnoviteľných zdrojov energie. Zároveň sa má zvýšiť kvalita a bezpečnosť dodávky elektriny, zlepší sa sieťová konektivita pre všetkých užívateľov a znížia sa negatívne vplyvy na životné prostredie. Projekt bude ukončený v apríli 2026.

Druhý projekt „Modernizácia prenosových vedení“ zahŕňa výmenu izolačných prvkov, spínacích zariadení a v niektorých prípadoch aj výmenu vodičov vedenia. Zvýši sa tak prúdové zaťaženie modernizovaných vedení a aj bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky vedenia. Projekt bude ukončený v marci 2025.

Autor: Ema Červená

Zdroj:Youtube, eReport

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

 1. Ja nechcem preskakovať od jedného dodávateľa k druhému.
  Chcem aby štát vlastnil všetko okolo energetiky. aby ZRUŠIL protiruské sankcie a odoberal lacné zdroje na ktoré sme boli zvyknutí. Chcem aby cena za ktorú mi to štát predá bola taká, aby pokryla náklady + fond opráv + malý zisk ktorý ostane na Slovensku a nepôjde do zahraničia.
  Že potom nedostanú politici darčekové prekvapenia od zahraničných korporácií? To mňa ako občana a spotrebiteľa nezaujíma.

 2. Tiež by som rád vedel, ako si môžem reálne vybrať z viacerých dodávateľov elektriny alebo plynu.
  Nuž, „konkurencia“ za každú cenu, pseudosúťaž…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás