Top udalosťS Herákom to nevyzerá dobre. Dlho bolo ticho, polícii...

S Herákom to nevyzerá dobre. Dlho bolo ticho, polícii však pribudli ďalšie obete a už ich je šesť!

-

S Herákom to nevyzerá dobre. Dlho bolo ticho, polícii však pribudli ďalšie obete a už ich je šesť!

BRATISLAVA – Už je to niekoľko mesiacov od času, kedy exposlanca za OĽaNO Jána Heráka obvinili zo zneužívania chovankyne v detskom tábore. V prípade, ktorý bol otvorený a je stále riešený políciou a vyšetrovateľmi, bolo dlho ticho. Zložky pod rúškom súkromia a bezpečnosti opatrne postupujú v prípade a po niekoľkých týždňoch už vidno ďalší postup. Pre Heráka to rozhodne nevyzerá ružovo. Krajská prokuratúra totiž hovorí o navýšení počtu obetí v tomto prípade!

O novinkách a posune v prípade informuje denník SME. Naposledy sme sa o tomto prípade niečo nové dozvedeli ešte v novembri minulého roku. Vtedy pribudla možná štvrtá žene v rámci tejto kauzy. Po niekoľkých mesiacoch ticha okolo prípadu však na otázky odpovedala nitrianská prokuratúra.

Počet obetí sa zvýšil, teraz ich je šesť

Krajská prokuratúra teraz bude mať zrejme viac ako dosť práce, keďže tvrdí, že v prípade Heráka sa zvýšil počet poškodených osôb, inými slovami možných obetí. Keďže ide o závažný posun, vyšetrovatelia sa zrejme opäť budú musieť pustiť do zabezpečovania dôkazov. „Vo veci prebieha rozsiahle dokazovanie, najmä znaleckými posudkami a tiež sa čaká na výsledky právnej pomoci zo zahraničia,“ povedal Sme Jaroslav Maček, hovorca a prokurátor krajskej prokuratúry v Nitre.

„Čo sa týka poškodených, absolútne o ničom neviem,“ zareagoval len stručne na tieto nové informácie Herák.

V akom štádiu je vyšetrovanie?

Ján Herák v súčasnosti lieta v obvinení len pre jeden skutok, v ktorom vystupuje jedna poškodená osoba a malo ísť o spomínané zneužívanie.

Súbežne s týmto však prebieha aj ďalšie vyšetrovanie, a to v druhej veci pre päť skutkov, kde je však až päť poškodených osôb. Herák v tomto prípade obvinený nie je. Vo výsledku tak teda ide už o šesť poškodených osôb.

Herák si po medializácii vznesenia obvinenia koncom mája minulého roku najskôr pozastavil členstvo v klube OĽaNO a neskôr, v júni, sa aj vzdal poslaneckého mandátu. Vzhľadom na podozrenia ešte predtým vyzvali Heráka na vzdanie sa mandátu koaličné strany SaS i Za ľudí. „Chcem veriť, že to nie je politicky motivované,“ povedal pred rokom Herák. „Nikdy by som si nedovolil ani jedno dieťa sexuálne zneužiť,“ dodal.

Zdroj: topky.sk, SME

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás