fbpx
ZahraničnéRUSKO: Začali sa vojenské cvičenia v Baltskom mori

RUSKO: Začali sa vojenské cvičenia v Baltskom mori

-

RUSKO: Začali sa vojenské cvičenia v Baltskom mori

BRATISLAVA 2. augusta (SITA) – Rusko v stredu odštartovalo plánované vojenské cvičenia v Baltskom mori. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrany, podľa ktorého sa manévre konajú pod vedením vrchného veliteľa ruského námorníctva Nikolaja Jevmenova. Očakáva sa, že na cvičeniach sa zúčastní viac ako 30 vojnových lodí a člnov, 20 podporných plavidiel, 30 lietadiel, ruské vzdušno-kozmické sily a okolo šesťtisíc príslušníkov ozbrojených síl.

„Počas cvičení sa vypracujú opatrenia na ochranu námorných trás, prepravy jednotiek a vojenského nákladu, ako aj na obranu morského pobrežia. Celkovo sa plánuje vykonať viac ako 200 bojových cvičení, a to aj s praktickým použitím zbraní,“ uvádza sa vo vyhlásení rezortu.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-08-02-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás