fbpx
ZahraničnéRUSKO: Jesenné odvody sa po prvý raz uskutočnia aj...

RUSKO: Jesenné odvody sa po prvý raz uskutočnia aj v anektovaných oblastiach Ukrajiny

-

RUSKO: Jesenné odvody sa po prvý raz uskutočnia aj v anektovaných oblastiach Ukrajiny

BRATISLAVA 29. septembra (SITA) – Jesenné odvody v Rusku sa začnú od 1. októbra, oznámilo ruské ministerstvo obrany. Po prvý raz sa pritom odvody týkajú aj nelegálne anektovaných oblastí Ukrajiny – Doneckej, Luhanskej, Zaporižžskej a Chersonskej. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zástupca náčelníka Hlavného organizačného a mobilizačného riaditeľstva Generálneho štábu Ozbrojených síl Ruskej federácie Vladimir Cimľanskyj vysvetlil, že na Ďalekom severe sa vzhľadom na klimatické rozdiely začne branná povinnosť od 1. novembra a bude trvať do 31. decembra.

Odchod brancov zo zberných miest je podľa neho naplánovaný na 16. októbra. „Obdobie odvodovej vojenskej služby bude rovnako ako predtým 12 mesiacov,“ dodal.

Odvody v nelegálnych anektovaných územiach Ukrajiny umožňuje takzvaný ústavný zákon o prijatí do Ruskej federácie, informuje CNN s odvolaním sa na štátnu agentúru Tass. Vlani a na jar sa podľa agentúry v týchto regiónoch odvody neuskutočnili.

Vzhľadom na pravidelné odvody podľa Cimľanského Rusko neplánuje ďalšiu mobilizáciu.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-29-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás