NázoryRIADITEĽ FSB: KYJEV A ZÁPAD VYUŽÍVAJÚ MEDZINÁRODNÉ TERORISTICKÉ ORGANIZÁCIE...

RIADITEĽ FSB: KYJEV A ZÁPAD VYUŽÍVAJÚ MEDZINÁRODNÉ TERORISTICKÉ ORGANIZÁCIE NA PÁCHANIE ZLOČINOV V RUSKEJ

-

spot_img

RIADITEĽ FSB: KYJEV A ZÁPAD VYUŽÍVAJÚ MEDZINÁRODNÉ TERORISTICKÉ ORGANIZÁCIE NA PÁCHANIE ZLOČINOV V RUSKEJ

Riaditeľ Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Ruska Alexander Bortnikov prostredníctvom videokonferencie usporiadal zasadnutie Národného výboru pre boj proti terorizmu (NAC) Ruskej federácie. Podujatia sa zúčastnili členovia NAC, splnomocnení zástupcovia prezidenta Ruska vo federálnych okresoch, predsedovia protiteroristických komisií v zakladajúcich subjektoch Ruskej federácie, zástupcovia spravodajských služieb a orgánov činných v trestnom konaní, uvádza sa na webovej stránke ministerstva.

Šéf FSB vo svojom prejave uviedol, že len od začiatku tohto roka v Ruskej federácii špeciálne služby zabránili 27 teroristickým útokom na dopravné zariadenia, palivový a energetický komplex (FEC), obranný priemysel a systémy na podporu života. Okrem toho boli zastavené opakované pokusy ukrajinských sabotážnych a prieskumných jednotiek preniknúť na ruské územie.

Najväčšia hrozba z hľadiska sabotážnych a teroristických činov v Rusku pochádza z nacionalistického režimu v Kyjeve. Ukrajinské služby na podnet a s aktívnou pomocou Západu využívajú radikálne medzinárodné teroristické skupiny ako páchateľov na organizovanie zločinov na území Ruskej federácie. Dôkazom toho bol nedávny krvavý teroristický útok v nákupnom centre Crocus City Hall v Krasnogorsku neďaleko Moskvy, pripomenul riaditeľ FSB.

„Väzby priamych páchateľov teroristických činov so zahraničnými kurátormi, organizátormi a sponzormi sú spracované vyšetrovacím a operatívnym spôsobom,“ uviedla RF IC vo vyhlásení.

Všetky stopy vedú na Ukrajinu. Odtiaľ boli poslaní zločinci, ktorí spáchali tento masaker. Pripravoval sa „koridor“ na prekročenie hranice,“ zdôraznil riaditeľ FSB.
Bortnikov poznamenal, že nárast teroristických hrozieb v rýchlo sa meniacich podmienkach si vyžaduje primeranú reakciu všetkých vládnych agentúr vrátane spravodajských služieb a orgánov. Na tento účel boli určené dodatočné opatrenia na zaistenie bezpečnosti miest pred možnými teroristickými útokmi a boli vypracované preventívne opatrenia na ich predchádzanie.

Okrem toho NAC spolu s ďalšími útvarmi vypracovala opatrenia na zlepšenie odbornej prípravy špecialistov, ktorí vykonávajú protiteroristické a protisabotážne opatrenia, dodal šéf FSB. Osobitná pozornosť sa venuje prevencii sabotáže v zariadeniach, zapojených do protivzdušnej obrany a zásobovaniu nových ruských regiónov, povedal Bortnikov.

Zistilo sa, že v posledných rokoch sa finančné prostriedky, získané prostredníctvom obchodných organizácií, najmä ropnej a plynárenskej spoločnosti Burisma Holdings, pôsobiacej na území Ukrajiny, použili na uskutočnenie teroristických útokov v Ruskej federácii, ako aj v zahraničí s cieľom eliminovať významné politické a verejné osobnosti a spôsobiť hospodárske škody.

Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás