DomáceRemišová musí byť do Fica zamilovaná. Kto podľa nej...

Remišová musí byť do Fica zamilovaná. Kto podľa nej môže za nízku mieru očkovanosti? Áno, tipujete dobre

-

Remišová musí byť do Fica zamilovaná. Kto podľa nej môže za nízku mieru očkovanosti? Áno, tipujete dobre

Veronika Remišová: Pri téme očkovania neexistujú “my” a “oni”
Všetci chceme to isté – bezpečné Slovensko, kde budeme môcť normálne žiť bez veľkých obmedzení.

V poslednej dobe sa spoločnosť ostro polarizuje na oboch stranách. Na jednej strane demonštruje proti očkovaniu skupina nahnevaných ľudí, na druhej strane sa na nezaočkovaných občanov lepí nálepka – tí nezodpovední. Hneď na úvod chcem povedať, že v strane Za ľudí vyzývame občanov k očkovaniu, ale hlavne ideme osobným príkladom. Všetci čelní predstavitelia strany Za ľudí sú zaočkovaní, keďže očkovanie je najlepší spôsob ochrany seba, svojej rodiny a Slovenska, aby sme mohli čo najlepším spôsobom fungovať aj pri ďalšej väčšej vlne šírenia vírusu na jeseň. No zároveň považujem za mimoriadne dôležité nerozdeľovať pri téme očkovania spoločnosť ako to robí strana Smer, Hlas, ale aj niektoré mimoparlamentné strany. Očkovacia kampaň má byť motivujúca a vysvetľujúca, nie rozdeľujúca na “my” a “oni”. Mnohí ľudia sa nedávajú očkovať zo strachu a z nedostatku informácii a týmto ľuďom treba podať pomocnú ruku, nie ich hádzať do jedného vreca ako nezodpovedných alebo hlúpych ľudí. Takéto “kampane” v slušnej a demokratickej spoločnosti nemajú mať miesto. Mnohým občanom, na rozdiel od obyvateľov väčších miest, chýbajú rýchlo a ľahko dostupné očkovacie miesta, ďalší nemajú dostatok relevantných informácií.

Z toho dôvodu veľmi oceňujem kampaň niektorých cirkevných spoločenstiev, napríklad rehole saleziánov, ktorí práve pre veriacich vydali v spolupráci s vedcami so Slovenskej akadémie vied veľmi kvalitne pripravenú brožúru, kde vyvracajú najčastejšie objavujúce sa dezinformácie a jednoduchým ale nenásilným spôsobom vysvetľujú očkovanie. Toto je jeden z príkladov dobrej praxe angažovania sa občianskej spoločnosti.

Ľudia, ktorí sa dali hneď a rýchlo zaočkovať, mnohokrát patria k privilegovaným, ktorí majú ľahký prístup k informáciám. Aj v mojej rodine máme mnoho lekárov, všetky informácie som vždy mala z prvej ruky, s deťmi sa rozoberali prínosy vakcín prípadne čítali životopisy vedcov. Nik z mojej rodiny o prínose očkovania ani na chvíľu nezapochyboval. No mám pochopenie pre ľudí, ktorí nemali prístup k serióznym a vedecky overeným faktom a čerpajú informácie z rôznych dezinformačných stránok, prípadne počúvajú nezodpovedných a nepoctivých politikov, ktorí sa podkopávaním očkovania snažia zhoršiť situáciu v krajine a zlepšiť si tak preferencie v prieskumoch verejne mienky. Nikde v Európe bývalí premiéri a celá opozícia očkovanie nespochybňujú tak nezodpovedne, ako u nás. Práve naopak, napríklad v susednej Českej republike väčšina opozičných strán očkovanie aktívne podporuje.

Preto sa mikrokampaň strany Za ľudí “Podaj ruku” skôr venuje podpore, ktorou chceme motivovať ľudí, že ich vlastným očkovaním zodpovednosť za Slovensko nekončí. Stále majú okolo seba priateľov, širšiu rodinu, ktorej treba pomôcť s osvetou. Bezpečné Slovensko to sme my všetci, spoločne a bez nenávisti

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Taku hlupanu som v zivote nestretol a to uz som vela videl…. hrozne daco, pri nej by aj ta marionetta mala viac rozumu.

  2. Pani ministerka, Slováci nie sú ovce. Veľmi dobre vedia čo ste zač a akú váhu majú dať podobným výplodom. To percento nezaočkovaných je dôkazom.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás