fbpx
NázoryR. TAKÁČ: Vyzývame novovymenovaného ministra pôdohospodárstva, prof. Jozefa Bíreša,...

R. TAKÁČ: Vyzývame novovymenovaného ministra pôdohospodárstva, prof. Jozefa Bíreša, aby okamžite odvolal generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF).

-

R. TAKÁČ: Vyzývame novovymenovaného ministra pôdohospodárstva, prof. Jozefa Bíreša, aby okamžite odvolal generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Inštitúcia pod vedením Jána Marosza upadá v chaose a deštrukcii. Svojvoľne mení organizačnú a regionálnu štruktúru SPF. Naprieč Slovenskom si vytvára vlastnú sieť „dohodárov,“ ktorí sú neporovnateľne lepšie ohodnotení, ako dlhoroční odborní zamestnanci úradu.

- reklama -

Dlhoročný zamestnanec za mesiac zarobil 1 485 eur, dohodár dostal mesačnú odmenu 4 130 eur, pričom ide o priemernú dohodársku odmenu, nájdu sa aj štedrejšie odmeňovaní dohodári. Napríklad dvorní právnik OľaNO, Michal Miškovič, si na Slovenskom pozemkovom fonde v roku 2022 zarobil 456 421 eur. V niektorých prípadoch si fakturoval aj 10 000 eur za jeden právny úkon.

Už takmer rok upozorňujeme na problémy, ktoré sa v SPF kopia. Na úrade sme začali aj poslanecký prieskum, ktorý pre nekompletnú dokumentáciu nebol do dnešného dňa ukončený. Už aj poslanci zo strán SaS a OľaNO žiadajú generálneho riaditeľ Marozsa, aby prestal s personálnymi a organizačnými zmenami na úrade. Kritiku dostal Ján Marozs minulý týždeň aj priamo od poľnohospodárov počas Valného zhromaždenia SPPK.

Na vedenie Slovenského pozemkového fondu sme už podali aj trestné oznámenie a rovnako tak urobili aj zamestnanci úradu. Novým generálnym riaditeľom SPF môže byť ktorýkoľvek z uchádzačov na túto funkciu z výberového konania. Odmietame len jedno meno – Petra Marušáka – pravú ruku a spolužiaka súčasného generálneho riaditeľa.

Alternatívne video:

Zdroj: Tlačový odbor strany SMER – SSD, TASR.TV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás