fbpx
NázoryR. Takáč: Výzva ministrovi Vlčanovi

R. Takáč: Výzva ministrovi Vlčanovi

-

R. Takáč: Výzva ministrovi Vlčanovi

Vyzývam Samuela Vlčana, stále povereného riadením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, aby Vláde Slovenskej republiky predložil návrh na odvolanie Jána Marosza z pozície generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF). Zároveň by mal minister vláde odporučiť vymenovať nového generálneho riaditeľa SPF. Z uchádzačov, ktorí sa zúčastnili výberového konania na túto pozíciu, to môže byť ktokoľvek, okrem Petra Marušáka. Ten je pre odbornú verejnosť neprijateľný, okrem iného je ale spolužiakom odchádzajúceho riaditeľa Marosza a jeho blízkym dosadeným spolupracovníkom.

- reklama -

Ján Marosz napriek tomu, že vo funkcii generálneho riaditeľa končí, naďalej robí v SPF chaos a prehlbuje nefunkčnosť inštitúcie. Aj keď je „jednou nohou mimo organizácie“, radikálne zasahuje do organizačných zmien inštitúcie, ruší regionálne odbory a vytvára nové. Napríklad, jedno nové má vzniknúť „u neho doma“ v Žiline, odkiaľ je aj väčšina dohodárov, s ktorými uzatvoril lukratívne, dobre platené zmluvy. Fakt, že práve dohodári sú lepšie platení ako dlhoroční odborní pracovníci úradu, stále nikto nevysvetlil. Rozdiely medzi odmenami dohodárov a zamestnancov sa dokonca prehlbujú, pričom dohodári dostávajú stále viac.

Pripomínam, že v rámci otvoreného a stále nedokončeného poslaneckého prieskumu na SPF, poslancom stále nedodali všetky podklady, o ktoré sme žiadali.

Zdroj: Tlačové oddelenie strany SMER – SSD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás