fbpx
NázoryR. Takáč: Slovensko odmieta GMO potraviny a minister Bíreš...

R. Takáč: Slovensko odmieta GMO potraviny a minister Bíreš zahlasoval za prvý krok k ich produkcii!

-

R. Takáč: Slovensko odmieta GMO potraviny a minister Bíreš zahlasoval za prvý krok k ich produkcii!

Ide o náhly a nepochopiteľný obrat ministra pôdohospodárstva v otázke používania  nových genomických techník. Dočasne poverený minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš z ničoho nič zmenil vlastný názor a najmä oficiálny a dlhodobý postoj Slovenskej republiky a zahlasoval ZA používanie nových genomických techník na úpravu rastlín. Mnohí odborníci to pritom považujú za prvý krok k používaniu samotných GMO potravín. „Jozef Bíreš počas stretnutia ministrov v Rade EÚ pre poľnohospodárstvo nepochopiteľne zmenil názor. Faktom ale je, že agroministerstvo vedie len dočasne, bez podpory parlamentu. Legitimita tohto rozhodnutia je preto otázna, vzhľadom na skutočnosť, že o dva mesiace sa jeho ministerský mandát skončí,“ upozorňuje Richard Takáč, podpredseda strany SMER – SSD a člen Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie SR. Podľa jeho ďalších slov tak úradnícky minister svojvoľne a bez akejkoľvek politickej podpory zaviazal budúce vlády k niečomu, s čím Slovensko dlhodobo nesúhlasí.

Zdroj: tlačový odbor strany SMER  – slovenská sociálna demokracia

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. To ako dlho a za ktorých vlád bol vo funkcii tento panko? Jeho inštitúcia dovolila aby nám tu dovážali potravinový odpad. Zobuďte sa akože ľavičiari. Skôr ľavičiari.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás