fbpx
DomáceR.Fico (video): Proces s Dušanom Kováčikom je politický, o...

R.Fico (video): Proces s Dušanom Kováčikom je politický, o manipulácii svedčí výpoveď Dömötöra

-

R.Fico (video): Proces s Dušanom Kováčikom je politický, o manipulácii svedčí výpoveď Dömötöra

Bratislava 12. augusta (TASR) – Proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K. je politickou fraškou. Myslí si to predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico, ktorý prišiel na štvrtkové pojednávanie ako súčasť verejnosti. Spochybňuje dôvod neprítomnosti svedka Mateja Z. na pojednávaní, ktorý mal ujsť vďaka prerušeniu policajného zásahu. Trvá na tom, že trestné konania sú manipulované, svedčí o tom podľa neho výpoveď svedka Csabu Dömötöra.

„Výpoveď Dömötöra jasne preukázala manipulácie s trestnými konaniami, je to výsmech. Je to jednoducho fraška celé toto pojednávanie a táto trestná vec voči Dušanovi K.,“ skonštatoval Fico, ktorý hovorí, že sa preukázal kontakt vyšetrovateľov s ľuďmi manipulujúcimi výpovede. „Z výpovede svedka veľmi jasne vyplýva, že dostal informácie, čo má presne hovoriť na polícii,“ dodal k štvrtkovej výpovedi Dömötöra. Dušan K. je podľa neho typický príklad obete politických represálií. Dôvodom procesu s Dušanom K. je podľa neho to, že „sa ho potrebovali zbaviť“, aby ho mohol nahradiť vo funkcii Daniel Lipšic.

Neprítomnosť niekdajšieho člena skupiny takáčovcov Mateja Z. považuje za frašku. „Nie je možné ospravedlniť neprítomnosť svedka, keď všetci dobre vedia, že je neprítomný preto, lebo polícia mu umožnila ujsť. Veď policajný zákrok bol vedený voči nemu, mal byť zadržaný,“ skonštatoval Fico pred novinármi pri svojom odchode z pojednávania.

Matej Z. už v júli vypovedal v pozícii svedka. Opätovne bol predvolaný na štvrtkové pojednávanie. Súdu sa vopred ospravedlnil. V súvislosti s manipulovaním svedeckých výpovedí je po ňom vyhlásené pátranie.

Vo štvrtok pokračuje na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom K. Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Zdroj: TASR, Igor Jurečka

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás