DomáceR. FICO: Sudcov najvyššieho súdu Klimenta a Štifta by...

R. FICO: Sudcov najvyššieho súdu Klimenta a Štifta by mali zbaviť funkcie

-

spot_img

R. FICO: Sudcov najvyššieho súdu Klimenta a Štifta by mali zbaviť funkcie

BRATISLAVA 8. apríla (SITA) – Sudcov Najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta a Petra Štifta by mali v rámci disciplinárneho konania zbaviť funkcie sudcov. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii predseda vlády Robert Fico (Smer-SD). Dôvodom sú podľa neho rozhodnutia ústavného súdu, podľa ktorých rozhodovali v mediálne známych trestných kauzách arbitrárne, teda svojvoľne.

„Nemáme inú možnosť,“ povedal Fico s tým, že v tejto súvislosti ide o rozvrat právneho štátu. Zároveň kritizoval šéfa najvyššieho súdu Jána Šikutu, ktorý sa podľa neho Klimenta zastáva a jeho kritiku označuje za zásah do nezávislosti súdnictva. Podľa Fica totiž samotný Šikuta podal voči Klimentovi disciplinárny návrh, v rámci ktorého žiada jeho preradenie na súd nižšieho stupňa. Nie však pre jeho rozhodovaciu činnosť, ale pre potýčku s ďalším sudcom NS SR Petrom Paludom. „No to sú teda kvetinky. Sudca NS SR fyzicky napadne svojho kolegu na parkovisku,“ skonštatoval Fico.

Na rade je podľa Fica teraz minister spravodlivosti, predseda Súdnej rady SR a takisto práve šéf Najvyššieho súdu SR. „Jediné, čo môžu urobiť v takomto prípade, je podať návrh na Najvyšší správny súd SR a navrhnúť, aby v rámci disciplinárneho konania prijal rozhodnutie a zbavil tento výkvet slovenskej justície, Štifta a Klimenta sudcovskej funkcie,“ dodal Fico.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás