NázoryR. Fico: Dúfam, že prezidentka SR Z. Čaputová a...

R. Fico: Dúfam, že prezidentka SR Z. Čaputová a minister zahraničných vecí SR I. Korčok si zatnú jazyk za zuby

-

spot_img

R. Fico: Dúfam, že prezidentka SR Z. Čaputová a minister zahraničných vecí SR I. Korčok si zatnú jazyk za zuby

Ako predseda vlády SR som mal možnosť osobne rokovať a opakovane komunikovať aj s prezidentom Ruskej Federácie V. Putinom, aj s prezidentom USA J. Bidenom (v tom čase viceprezidentom USA). Vyhlásenie prezidenta USA, že V. Putin je „killer“, čiže zabijak, je ťažko pochopiteľné, ibaže by v USA za každú cenu hľadali dôvody na konfrontáciu s RF (Ruskou federáciou – pozn. RF ?). Prekvapilo ma aj odôvodnenie hovorkyne Bieleho domu, ktorá použila argumenty svojou kvalitou podobné tým, na základe ktorých USA zaútočili na Irak. Výsledkom bola kontrola USA nad irackou ropou, tisíce mŕtvych civilistov, rozpadnutá krajina, len dôvody útoku sa ukázali ako čisté klamstvo.

Zahranično-politická podriadenosť prezidentky SR Z. Čaputovej a ministra I. Korčoka americkej administratíve je všeobecne známa. Samozrejme, že na obhajobu V. Putina a podporu dobrých vzťahov medzi USA a RF nepovedia ani slovo. Keby si takéto nediplomatické a bez dôkazov podložené vyjadrenie na adresu J. Bidena dovolil V. Putin, nepochybujem, že by zvolávali celosvetové protestné zhromaždenia a sankcie proti RF. Mne v tejto chvíli postačí, ak si zatnú jazyk za zuby a nebudú sa stavať do radu obhajcov amerického prezidenta. Aspoň z úcty k tisícom ruských obetí pri oslobodzovaní Československa.

Zdroj: Facebook Roberta Fica

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás