fbpx
ZahraničnéPutin robí poriadky s mimovládkami, ktoré robia politiku a...

Putin robí poriadky s mimovládkami, ktoré robia politiku a sú dotované zo zahraničia

-

Putin robí poriadky s mimovládkami, ktoré robia politiku a sú dotované zo zahraničia

Moskva 7. marca (TASR) – Ruské hnutie Za ľudské práva známeho aktivistu Leva Ponomariova sa rozhodlo rozpustiť. Dôvodom je ruský zákon o tzv. zahraničných agentoch, priblížilo hnutie vo svojom nedeľnom vyhlásení. Informovala o tom agentúra AP.


      Zákon ukladá médiám, mimovládnym organizáciám a jednotlivcom, ktorí sú financovaní zo zahraničia, povinnosť zaregistrovať sa na ruskom ministerstve spravodlivosti ako zahraničný agent.


      Ponomariov aj jeho hnutie sú v tejto súvislosti rezortom spravodlivosti považovaní za zahraničných agentov. Ruský najvyšší súd navyše v novembri 2019 hnutiu zakázal činnosť.

- reklama -


      Hnutie Za ľudské práva patrí k najstarším organizáciám svojho druhu v Rusku. Ponomariov (79), jeden z najznámejších ruských aktivistov, ho založil ešte v roku 1997.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

4 COMMENTS

  1. Najvyšší čas, prijať taký zákon aj na Slovensku. To by bolo ziapania pro US Presstitútok.

  2. Konečne sa niečo pohlo v tomto smere, lebo podľa zdravého rozumu je nelogické, aby vôbec existovali nejaké mimovládky, lebo buď vládnete, alebo nie. A najhoršie na tom je, že sa angažovali v dôležitých veciach, ktoré nepatria do ich záležitosti. Neviem kto to bol, ale má dobrý citát: „Deti patria svojim rodičom“, autor Bert Hellinger. Pomaly bola naším deťom podsúvaná, a stále je nemravná agenda, výchova k sexu už v predškolskom veku, čo je vyslovene predpoklad mravného zničenia našich najmenších, na to automaticky naväzuje alkohol a drogy, lebo tam kde nie je mravnosť, tam hnijú korene. Príčiny takých aktivít už aj vrabce čvirikajú, taký národ sa dá ľahko ovládať, až do Sodomy a Gomory, lebo iný koniec nie je možný. A nie len to, aj vzdelávanie má svoje trhliny, slovenčina, matematika, a teraz diaľkové vyučovanie, to nemá žiadne ospravedlnenie, a časom si to budeme musieť uvedomiť a priznať. „Za osud národa je zodpovedný sám národ“, kedy sa to naučíme, vieme to už 170 rokov, a to súvisí to aj s výchovou k elementárnemu vlastenectvu, vedieť kto som. A ako písal náš národný buditeľ Ľudovít Štúr ďalej: „Ak raz človek vypustí dušu, stane sa z tela mŕtvola, a tak ukončí svoj život aj každý jav, každá ustanovizeň, keď sa zriekne svojho poslania“.

  3. Mimovládky sú zrkadlom toho , že štát nefunguje . Keby štát fungoval tak , ako má mimovládky by nemali priestor . Príkladom je Švajčiarsko tam okrem pár charít , žiadne mimovládky nie sú , pre Švajčiarov je samozrejme , že štát funguje pretože si ho platia a keď niečo platím tak do čerta sám musím mať záujem aby to bolo v poriadku , Slováci sú pravým opakom platia štát , ktorý nefunguje .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás