fbpx
NázoryPRVÝ ŠKANDÁL NOVEJ VLÁDY: EXSISKÁR TÓTH ROBIL PORADCU NOVÉMU...

PRVÝ ŠKANDÁL NOVEJ VLÁDY: EXSISKÁR TÓTH ROBIL PORADCU NOVÉMU MINISTROVI VNÚTRA ŠIMKOVI A DOKONCA MU ŠIMKO BOL AJ NA SVADBE

-

PRVÝ ŠKANDÁL NOVEJ VLÁDY: EXSISKÁR TÓTH ROBIL PORADCU NOVÉMU MINISTROVI VNÚTRA ŠIMKOVI A DOKONCA MU ŠIMKO BOL AJ NA SVADBE

Portál Veci verejné dostal informáciu od zdroja z KDH, ktorý neskôr pôsobil aj v SDKÚ a dnes má blízko k OĽANO, že novovymenovaný minister vnútra Ivan Šimko má blízko k Petrovi Tóthovi.


Peter Tóth je synom dlhoročnej sekretárky predsedu KDH. Vďaka tomu bol novinárom Slovenského denníka a neskôr sa aj vďaka tomu zoznámil s podpredsedom KDH Ivanom Šimkom.

- reklama -

Ten si ho zobral za poradcu na úrad vlády, keď sa stal vicepremiérom v politickej vláde Jozefa Moravčíka.

Keď sa Tóth v roku 1995 ženil, Ivan Šimko mu bol aj na svadbe a zúčastnil sa aj svadobnej hostiny. Prepojenie bývalého riaditeľa rozviedky SIS Petra Tótha na slovenských politikov je vďaka jeho pôsobeniu v médiách a neskôr aj vo vedení štátnej inštitúcie.


Redakcia portálu Veci verejné poslala otázky aj Petrovi Tóthovi, ktorý odpovedal, že informácie, ktorými disponuje portál Veci verejné sú pravdivé.


Pri kandidatúre sudcu Najvyššieho sudcu Petra Klimenta na post Generálneho prokurátora SR bolo prepojenie na Petra Tótha dostatočne toxické na to, aby pán Kliment nedosiahol túto funkciu, pričom pri staronovom ministrovi vnútra Ivanovi Šimkovi jeho blízky vzťah k Petrovi Tóthovi prekážku nepredstavoval.

Na tlačovej besede zo dňa 15. mája 2023, kde jednotliví ministri predstavovali svoje priority na obdobie svojho fungovania, minister vnútra SR Ivan Šimko uviedol tieto tri:

 1. 1. voľby
 2. 2. boj s dezinformáciami,
 3. 3. kontinuita zápasu o očistu verejného života.
 4. Keďže vláda SR a jej konkrétni ministri boli vyberaní v rozpore s Ústavou SR prezidentkou SR, je možné, že priority ministra vnútra odzrkadľujú iba priority prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

VV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

5 COMMENTS

 1. Aby som tomu rozumel, škandál je, že dvadsaťosem rokov dozadu bol na jeho svadbe.
  Neviem, ale ak budete uverejňovať každú somarinu, tak začnem čítať plusko alebo čas, tam aspoň dávajú desať somarín denne.

  • citaj. siska napojena priamo na ministerstvo vnutra. neformalne. tomu sa hovori mafianske pavuciny. mako bena boehm imercze daniel cech. tebe to nic nehovori, ty chod radsej na novy cas. tam ti bude urcite lepsie.

 2. Bod č.3 Očista verejného života.
  Neviem ako ho chce splniť. Musel by začať od seba. Čiže podať demisiu.
  Už som tu písal ako začala GORILA. Finančná polícia PPZ odpočúvala záujmové osoby v inej trestnej činnosti. Počas úkonov boli zistené závažné skutočnosti známe ako Gorila. Vtedy riaditeľ finančnej polície zbalil spis pod pazuchu a išiel informovať prezidenta PZ. Ten zabalil spis a išiel za ministrom vnútra pánom Pitnerom. Keď Pitner zistil, aké je to závažne zbalil spis a išiel informovať Dzurindu. Vtedy došlo k dominu. Dzurinda odvolal Pitnera(určite pamätáte, nejakú domu bol na voľnej nohe a potom ho Dzurinda vymenoval za šéfa SIS) a vymenoval ministra všetkých veci Šimka( pamätáte že bol minister hospodárstva, minister obrany a nakoniec vnútra). No a tento čistič odvolal prezidenta PZ, šéfa finančnej polície, šéfa úradu vyšetrovania, riaditeľa inšpekcie a pokračoval až na krajské riaditeľstva. Čiže všetky osoby, ktoré by mohli ohroziť jeho straníckych kumpánov, dosadil spoľahlivých ľudí a Gorilu zmietol zo stola.
  Nuž neviem či si takto predstavuje očistu verejného života? Nie je jeho úlohou opäť zahladiť stopy po bašovaní jeho predchodcov?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás