NázoryProkuratúra v Prešove postúpila trestné oznámenie z volebnej korupcie...

Prokuratúra v Prešove postúpila trestné oznámenie z volebnej korupcie na ÚŠP, Rómovia sú v núdzi pre Matovičov sľub

-

Prokuratúra v Prešove postúpila trestné oznámenie z volebnej korupcie na ÚŠP, Rómovia sú v núdzi pre Matovičov sľub

Krajská prokuratúra Prešov v piatok postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry trestné oznámenie, ktoré bolo podané tento týždeň v štvrtok. Trestné oznámenie sa týka podozrenia z trestného činu volebnej korupcie.

Politici vedome oklamali Rómov

Podstata oznamovaného konania spočíva v poskytovaní úplatkov vo výške od 10 do 25 eur tým voličom, ktorí po vykonaní volebného aktu vo voľbách do Národnej rady SR vo volebnom obvode obce Jarovnice preukázali odovzdanie svojho voličského hlasu pre konkrétny politický subjekt, a to predložením fotografie nimi odovzdaného hlasovacieho lístka,“ informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

Dodala, že na tento účel mala byť vyčlenená suma vo výške 100-tisíc eur. Igor Matovič (Slovensko), poslanec Európskeho parlamentu Peter Pollák, a poslanec za hnutie Slovensko Peter Pollák ml. hrubo a vedome oklamali a zneužili chudobných Rómov.

Sľub v hodnote 500 eur

Uviedlo to občianske združenie Únia Rómov na Slovensku, ktoré upozornila na to, že je tu skupina obyvateľov, ktorá nevie, ako prežije sviatky v pokoji, pretože nemá ani na základné potreby, ako je napríklad teplé jedlo, bývanie či zimné oblečenie. Úniu Rómov na Slovensku v tieto dni kontaktovalo množstvo obyvateľov z rómskych osád s problémom, ktorý je podľa združenia dôsledkom sľubu Matoviča a Pollákovcov.

Je to sľub, že ak im dajú vo voľbách hlas, dostanú 500 eur. A tak títo ľudia, ktorí im uverili, si požičali peniaze od úžerníkov a teraz sú vo veľkých osobných problémoch,“ vyhlásilo združenie. Združenie v tejto súvislosti podáva aj trestné oznámenie na Krajskej prokuratúre v Prešove a verí, že príslušné orgány všetko vyšetria.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

19 Komentáre

 1. Iba naivný, zadubený a nadonosený debo, môže povedať, že Matovič povedal to, čo tvrdí ta zapredaná smero-únia

 2. Za prvé cigáni si nemali požičiavať peniaze od úžerníkov za druhé nech idú do roboty a za tretie stíhajte podľa zákona úžerníkov ktorý toto robia pod nosom policajtoch všetci o Tom vedia alá na Slovensku ja nič ja muzikant a nakoniec sú poškodení „že chudacikovia cigáni že výborne toto je na Oscara za nevinnosť“

 3. Tak za Prvé sú to rómovia a nie cigáni za Druhé ak vám nedaj boh praskne potrubie pred domom tak tam naženú Rómov nech výkopu jamu tak že nemôžete tvrdiť že nepracujú za Tretie Matovič sľuboval každému 500 nie len rómom ale niektoré politické strany to zamietli lebo sa báli výsledkov za Štvrté boj sa ešte neskončil Smer a Hlas potrebuje skorumpovať a zničiť protivníkov nech nič nestojí v ceste a môžu si robiť čokoľvek za Piate len hlupák vimyslí takú hlúposť že si rómovia požičali od úžery načo by to robili oni mali dostať za voľbu a nie platiť no a po Šieste aké združenie kto to je keď o tom vedeli tak sú vínny aj oni

 4. Ty chytrak.Pises tu,že Matovič sľúbil každému 500€ a Smer a Hlas to zamietli,lebo sa báli.Ano bali sa,lebo majú rozum narozdiel od Matoviča.Odkial by nabral takú sumu? Zaslúžil by nás ešte viac ako to stihol.A on by to nesplácal ale my všetci. Ak si taký múdry daj každému zo svojej rodiny 500€ na Vianoce a keď nemáš tak si zober úver. Ako sa ti páči taká myšlienka? Ak na niečo nemám tak to neslubujem.A dobre sa rozdava z cudzieho hlavne keď to teba nič nestojí.

 5. Tu píšete v komentoch, aký sú voliči OĽANO a Matoviča sprostí a zastávate si OĽANO s Matovičom, ale neuvedomujete si, že ste na rovnakej mentálnej úrovni s tými rómami , lebo ste sa s nimi zaradili ako voliči OĽANO a Matoviča. :😀

 6. Ale pán Matovič,povedal tak, dá každému po 500 eur, keď zúčastnia na voľbách. A budú voliť Motovičovu stranu. Motovič nepovedal, ze len Romom dá po 500 eur, že ho budú voliť. Takže platilo aj pre bielych, ako by to bolo nespravodlivé. Keby im ,dal po 500 eur Romom. To by bolo nefer!

 7. Držím palce Rómom,takto ich oklamať len aby tu zostal páchať zlo tak scel si kúpiť Rómov a nepodarilo,dúfam že osud bude na jejich strane a bodaj by im to cvakal potom zo svojho.nech už konečne odstúpi z politiky.držim palce.

 8. Tak im treba dementom ciganskym ked sa nechali kupit …riesil by som im odtat volebne pravo a tomu kto ich podplacal vyhodit pre falosny volebny vysledok. Jeden horsi ako druhy.
  Na druhej strane vrana k vrane sada,
  Matovic degešov si k volbam hlada….

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás