fbpx
DomácePrieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SSD, za ním...

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SSD, za ním nasledujú Hlas-SD a PS

-

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SSD, za ním nasledujú Hlas-SD a PS

Bratislava 11. mája (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali začiatkom mája, vyhrala by strana Smer-SSD so ziskom 18 percent hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,5 percenta a Progresívne Slovensko (PS) so 14,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

- reklama -

Strana SaS by skončila štvrtá so ziskom 8,3 percenta hlasov. Nasleduje OĽANO so ziskom 7,4 percenta, Republika so 6,9 percenta hlasov. So ziskom 6,6 percenta by skončilo KDH a 5,6 percenta by získalo Sme rodina.

Pred bránami parlamentu by ostala SNS, ktorej by vyslovilo dôveru 4,4 percenta voličov. Za ňou nasledujú Demokrati so ziskom 3,4 percenta hlasov. Nasleduje Maďarské fórum (3,1 percenta), Za ľudí (1,9 percenta), Modrí – Európske Slovensko (1,1 percenta) a Aliancia (1,1 percenta). Do parlamentu by sa nedostali ani Kotlebovci-ĽSNS s 0,7 percenta hlasov, Kresťanská únia a Socialisti.sk (zhodne po 0,2 percenta). Národná koalícia, Strana zelených a KSS by získali zhodne po 0,1 percenta hlasov.

Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 32 mandátov, Hlas-SD 30 a PS 26. SaS by mala 15 kresiel, OĽANO 13 mandátov. Zhodne po 12 kresiel by mali Republika a KDH. S desiatimi poslancami by bolo v parlamente Sme rodina.

Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov v termíne od 4. do 10. mája.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás