fbpx
NázoryPrieskum RTVS: Robert Fico najlepší líder v čase...

Prieskum RTVS: Robert Fico najlepší líder v čase krízy

-

Prieskum RTVS: Robert Fico najlepší líder v čase krízy

Z prieskumu pre TA3 zase vyplýva, že Zuzana Čaputová je političkou s najväčšou dôverou.

Najlepší líder v čase krízy je podľa ľudí Robert Fico. Nasleduje Peter Pellegrini. Vyplýva to z exkluzívneho volebného modelu agentúry Median SK pre RTVS. Predsedu SMERU vidia najčastejšie ľudia aj ako najpravdepodobnejšieho budúceho predsedu vlády.

Ľudia najčastejšie preferujú ako budúceho premiéra predsedu strany Smer-SD. Na čele krajiny si ho vie predstaviť 20 percent opýtaných. Šestnásť percent respondentov preferuje ako predsedu vlády Petra Pellegriniho. S viditeľným rozdielom nasleduje Michal Šimečka a zvyšní lídri.

Len 47 percent voličov Progresívneho Slovenska (PS) si dokonca myslí, že Michal Šimečka by mal stáť na čele krajiny. Až tretina z nich nevie, kto by mal byť po septembrových voľbách predsedom vlády.

Tridsaťštyri percent opýtaných, si myslí, že po predčasných voľbách sa aj naozaj stane premiérom Robert Fico. Ten bude stáť na čele krajiny najmä podľa voličov strán Smeru-SD, Republiky a SNS.

Dvadsaťtri percent ľudí si myslí, že premiérske kreslo získa Peter Pellegrini. Najčastejšie takto odpovedali voliči Hlasu, Progresívneho Slovenska a Sme rodiny. Michala Šimečku vidia na poste premiéra len 4 percentá opýtaných. Ide najmä o voličov Demokratov, PS a SaS. Zvyšných lídrov vidí na stoličke predsedu vlády ešte menej opýtaných.

To, že Fico sa po voľbách stane premiérom, si myslí 34 percent respondentov, najmä voliči strán Smeru, Republiky a SNS. Dvadsaťtripercent ľudí sa domnieva, že to bude Peter Pellegrini. Najčastejšie o tom hovoria voliči Hlasu, Progresívneho Slovenska a hnutia Sme rodina. Michala Šimečku ako premiéra označili len 4 percentá opýtaných, najmä voliči strán Demokrati, PS a SaS.

SANEP: Čaputová tesne pred Ficom a Pellegrinim

Najdôveryhodnejšou političkou v júli je aj naďalej podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP pre televíziu TA3 súčasná prezidentka Zuzana Čaputová. Dôveruje jej 30 percent opýtaných, čo je o jedno percento menej ako v minulom prieskume. Prezidentke Čaputovej nedôveruje 52 percent opýtaných.

Druhý v poradí skončil tesne za prezidentkou Čaputovou predseda Smeru-SD Robert Fico s dôverou 29 percent a nedôverou 54 percent. Fico si tak oproti minulému meraniu polepšil o dve percentá.

Lídrovi Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimu vyjadrilo dôveru 27 percent a nedôveru 54 percent respondentov. Pellegrini si tak oproti minulému meraniu o jedno percento pohoršil.

Expremiér a líder mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger má dôveru 23 percenta nedôveru 58 percent. Predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár získal dôveru 19 percent opýtaných a nedôveru 62 percent. Predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi dôveruje 15 a nedôveruje 58 percent.

Dôveru 13 percent má líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, nedôveru mu vyjadrilo 50 percent. Nasleduje šéf SaS Richard Sulík, ktorý má dôveru 12 a nedôveru 67 percent opýtaných. Predseda KDH Milan Majerský má dôveru 11 a nedôveru 56 percent opýtaných. Rovnakej dôvere 11 percent ako Majerský sa teší aj predseda OĽANO Igor Matovič, nedôveruje mu 69 percent opýtaných, čo je o celých trinásť percent viac než v prípade Milana Majerského.

Desaťpercentnú dôveru získal líder strany Modrí – Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda, nedôveruje mu 61 percent respondentov. Dôveru 8 percent opýtaných má predseda ĽSNS Marian Kotleba, nedôveru mu vyjadrilo 65 percent respondentov.

Rovnakú osempercentnú dôveru ako Kotleba má šéf SNS Andrej Danko, nedôveru mu však vyjadrilo 68 percent, čo je o tri percentá viac než v prípade Kotlebu. Najmenšiu dôveru má aj naďalej predsedníčka politickej strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorej v aktuálnom prieskume dôveruje 7 a nedôveruje 59 percent opýtaných.

Zdroj: pravda.sk / spravy.rtvs.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás