DomácePRIESKUM: Parlamentné voľby by vyhrala strana Smer-SD, nasleduje Hlas-SD...

PRIESKUM: Parlamentné voľby by vyhrala strana Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a SaS

-

PRIESKUM: Parlamentné voľby by vyhrala strana Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a SaS

Preferencie sú vyrátané z 51-percentnej účasti. Nerozhodnutých respondentov bolo 33 percent a voliť by určite nešlo 16 percent opýtaných.

Parlamentné voľby by podľa prieskumu vyhrala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Dôveruje jej 19,3 percenta opýtaných respondentov. Za Smerom-SD sa umiestnila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s podporou 18,5 percentaa voličov a strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 10,6 percenta respondentov. Najdôveryhodnejším lídrom politickej strany je podľa prieskumu Peter Pellegrini (Hlas-SD), na ktorého sa spolieha 27,9 percenta opýtaných. Naopak, najnedôveryhodnejším lídrom je predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba, ktorému neverí 85,2 percenta respondentov. Telefonický prieskum pre agentúru SITA vykonala agentúra Polis Slovakia na vzorke 1 013 respondentov. Prieskum bol realizovaný od nedele 16. októbra do soboty 22. októbra.

Na štvrtom mieste sa v prieskume umiestnilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so podporou 7,9 percenta voličov. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a hnutie Republika by volilo zhodne 7,1 percenta respondentov. Nasleduje hnutie Sme rodina s podporou 5 percent a ĽSNS, ktorú by si v parlamentných voľbách volilo 4,8 percenta opýtaných. Strana Aliancia by získala 4,7 percenta hlasov voličov, nasledovaná Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH), ktoré by volili 4,6 percenta opýtaných. Slovenská národná strana (SNS) v prieskume získala 3,1 percenta a stranu Dobrá voľba by volilo 2,8 percenta účastníkov prieskumu. Koaličnú stranu Za ľudí by volilo 2,3 percent opýtaných. Na posledných dvoch priečkach sa umiestnili strany Život – Národná strana (Život-NS) s podporou 1,8 percenta a Starostovia a nezávislí, ktorú by volilo 0,4 percenta respondentov prieskumu.

Preferencie sú vyrátané z 51-percentnej účasti. Nerozhodnutých respondentov bolo 33 percent a voliť by určite nešlo 16 percent opýtaných.

Po najdôveryhodnejšom lídrovi Petrovi Pellegrinim dôveruje najviac opýtaných predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, a to 23,9 percenta. Ako tretieho najdôveryhodnejšieho lídra vnímajú respondenti predsedu SaS Richarda Sulíka, získal 22,4 percenta hlasov. Nasleduje líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorému dôveruje 18,4 percenta opýtaných, predsedovi strany Život-NS Tomášovi Tarabovi dôveruje 15 percent a predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi 13,9 percenta opýtaných. Najnedôveryhodnejšími politikmi po Marianovi Kotlebovi sú líder OĽaNO Igor Matovič, ktorému nedôveruje 89 percent voličov, a líderka Za ľudí Veronika Remišová, ktorej nedôveruje 83,6 percenta opýtaných.

Zdroj: SITA, nocomment.sk

OD: Peter Dedák

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. sef Hlasu sa stal predstavitelom inej strany, ktora ukazuje ako sa to robit nema, nie je ani ryba , ani rak.Je nevyzraly a nenaucil sa nic od JuDr Fica.Nic neponuka a co je u politika zla vlastnost, klame a prezlieka kabat, preto mu preferencie klesaju.Ludia si to zacinaju uvedomovat.Pokial sa mu to zda vyhodne, prilepi sa na Sulika.Ked sa Sulik potapa, lepi sa na ineho.Je to smutna strana a nevyhradena.Este sa len hlada.Ja ako volic , by som ho nevolila, lebo ma nici, dokonca ani rozhodnostou, nepresvedcil.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás