fbpx
NázoryPRIESKUM o prezidentských voľbách: Čaká nás tvrdý súboj, no...

PRIESKUM o prezidentských voľbách: Čaká nás tvrdý súboj, no jeden z favoritov má veľký náskok!

-

PRIESKUM o prezidentských voľbách: Čaká nás tvrdý súboj, no jeden z favoritov má veľký náskok!

BRATISLAVA – Po národných parlamentných voľbách nás čakajú ďalšie – prezidentské. Keďže Zuzana Čaputová už avizovala, že sa o kandidatúru opäť uchádzať nebude, určite ju nahradí niekto iný, pričom už poznáme prvé verejné a potvrdené mená, no aj jedno kuloárne, ktoré má ešte vyššiu šancu. Áno, ide o predsedu parlamentu Petra Pellegriniho z Hlasu-SD.

Ten totíž síce ešte stále nepotvrdil svoju kandidatúru, no už teraz sa jeho meno objavilo v prieskume agentúry Ipsos pre Dennik N, kde to pre neho momentálne vyzerá priaznivo.  

Prvé kolo

Už v prvom kole by totiž Pellegrini mal pred občianskym kandidátom a exministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom veľký náskok. Kým Pellegriniho ako svojho kandidáta zvažuje takmer 25% opýtaných, u Korčoka je to niečo cez 17%. Pre Pellegriniho je určite rozhodnutých 19%, zatiaľ čo pri Korčokovi 14. Ostatní potenciálni kandidáti (tí, čo ju verejne ohlásili, ale aj tí, čo nie) sa pohybujú na jednocifernej hranici, pokiaľ ide o istý hlas voliča. Reč je o takých menách ako generálny prokurátor Maroš Žilinka, bývalý šéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin alebo vedec Robert Mistrík či exminister zahraničných vecí Ján Kubiš.

Foto: SITA/Diana Černák

Druhé kolo

Druhé kolo by tak jednoznačne ukazovalo na súboj Korčok vs. Pellegrini. Aj tu by bol v týchto chvíľach podľa aktuálneho prieskumu Pellegrini úspešnejší, a to hneď s veľkým náskokom. Kým Korčok by získal v druhom kole 26%, jeho vyzývateľ Pellegrini by absorboval 40% voličských hlasov.

Zdroj: Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás