fbpx
DomácePRIESKUM: Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

PRIESKUM: Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

-

PRIESKUM: Najdôveryhodnejšou inštitúciou na Slovensku sú hasiči

BRATISLAVA31. mája (SITA) – Najdôveryhodnejšou národnou inštitúciou na Slovensku je Hasičský a záchranný zbor, ktorému plne dôveruje 44 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 35 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou. Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnila armáda, ktorej úplne dôveruje 14 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 39 percent.

Samosprávam podľa prieskumu úplne dôveruje 12 percent respondentov a skôr ďalších 39 percent. Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných. V prípade ďalších inštitúcií však prevažuje nedôvera nad dôverou. Úradu prezidentky podľa prieskumu úplne alebo skôr dôveruje 18, respektíve 24 percent opýtaných, skôr alebo úplne mu však nedôveruje 24, respektíve 26 percent respondentov. V prípade súdov je dôvera dokopy na úrovni 30 percent, nedôvera je však na úrovni 61 percent.

Vláda SR má úplnú alebo čiastočnú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na úrovni 67 percent. Pokiaľ ide o parlament, tam je úplná lebo čiastočná dôvera na úrovni 20 percent respondentov, zákonodarnému zboru však nedôveruje 70 percent opýtaných.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás