DomácePRIESKUM: Najdôveryhodnejším politikom je pre občanov Pellegrini

PRIESKUM: Najdôveryhodnejším politikom je pre občanov Pellegrini

-

spot_img

PRIESKUM: Najdôveryhodnejším politikom je pre občanov Pellegrini

BRATISLAVA 30. mája (SITA) – Najdôveryhodnejším politikom je podľa slovenských občanov novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 51 percent respondentov. Pellegrinimu nedôveruje 39 percent z opýtaných. Vyplynulo to z prieskumu agentúry SANEP pre ta3 a Pravdu. Agentúra vykonávala prieskum od 24. do 28. mája na vzorke 2 400 respondentov.

Na druhom mieste v prieskume skončil predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ktorému v tomto čase dôveruje 41 percent občanov Slovenska. Nedôveruje mu 51 percent. Tretím najdôveryhodnejším politikom je prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje 35 percent ľudí a nedôveruje jej 55 percent respondentov. Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, okolo tridsať percent obyvateľov dôveruje ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD), ministrovi obrany Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD) a neúspešnému kandidátovi na prezidenta Ivanovi Korčokovi. Predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi dôveruje 21 percent respondentov, nedôveruje mu 64 percent opýtaných. Líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský si v prieskume získal dôveru 20 percent respondentov a nedôveru mu vyjadrilo 53 percent.

Z prieskumu ďalej vyplynulo, že 18 percent ľudí dôveruje predsedovi Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi, pričom 65 percent mu nedôveruje. Predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró má dôveru rovnako 18 percent, nedôveru mu vyjadrilo 74 percent. Predsedovi strany Sloboda a Solidarita vyjadrilo dôveru 17 percent, rovnako je to u predsedu Smer Rodina Borisa Kollára. Šéfovi hnutia Republika nedôveruje 57 percent opýtaných, dôveru mu prejavilo v prieskume 16 percent. Prieskum ukázal, že líder Demokratov Jaroslav Naď má dôveru na úrovni 13 percent. Nedôveruje mu 65 percent respondentov. Najmenšiu dôveru zo všetkých politikov má aktuálne líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Dôveruje mu deväť percent opýtaných a nedôverujú mu takmer tri štvrtiny z respondentov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás