fbpx
DomácePrieskum: Čaputuvej verí len 34% opýtaných

Prieskum: Čaputuvej verí len 34% opýtaných

-

Prieskum: Čaputuvej verí len 34% opýtaných

BRATISLAVA 31. mája (SITA) – V rebríčku dôveryhodnosti politikov na Slovensku vedia prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej úplne dôveruje 14 percent a skôr dôveruje ďalších 20 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou. Nedôveru voči prezidentke však podľa prieskumu pociťuje 48 percent opýtaných. Na druhom mieste sa umiestnil šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorému úplne dôveruje sedem percent a skôr dôveruje ďalších 22 percent opýtaných. Nedôveruje mu však 53 percent respondentov. Na treťom mieste sa v prieskume umiestnil šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorému úplne dôveruje 10 percent a skôr ďalších 17 percent opýtaných. Nedôveru má však na úrovni 56 percent.

Šéf parlamentu Boris Kollár má podľa prieskumu celkovú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na hranici 60 percent. Expremiérovi Eduardovi Hegerovi úplne alebo skôr dôveruje 21 percent opýtaných, jeho nedôvera je na úrovni 60 percent. Žiadny ďalší politik nedosiahol podľa prieskumu dôveru nad úrovňou 20 percent respondentov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás