DomácePrešovské vojenské letisko bude odpočívadlo pre vrtuľníky smerujúce do...

Prešovské vojenské letisko bude odpočívadlo pre vrtuľníky smerujúce do Pobaltia

-

spot_img

Prešovské vojenské letisko bude odpočívadlo pre vrtuľníky smerujúce do Pobaltia

Bratislava 10. marca (TASR) – Obyvatelia východného Slovenska budú môcť počas štvrtka a piatka (11. a 12. 3.) spozorovať zoskupenie desiatich vrtuľníkov UH-60 Blackhawk. Dôvodom je poskytnutie tzv. podpory hosťovskej krajiny (HNS) pre príslušníkov spojeneckých ozbrojených síl počas ich leteckého presunu do Pobaltia. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Vrtuľníky využijú leteckú základňu v Prešove na dotankovanie paliva, nevyhnutnú údržbu techniky a prenocovanie. „Celkovo sa na palubách vrtuľníkov bude prepravovať 59 príslušníkov leteckých posádok a pasažierov,“ priblížila hovorkyňa. Ako dodala, počas ich pobytu na prešovskom letisku budú prijaté prísne hygienické a epidemiologické opatrenia tak, aby bol minimalizovaný kontakt s personálom.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás