fbpx
ZahraničnéPremiéri Maďarska a Česka sa vo štvrtok stretnú s...

Premiéri Maďarska a Česka sa vo štvrtok stretnú s izraelským premiérom (aktualizované)

-

Premiéri Maďarska a Česka sa vo štvrtok stretnú s izraelským premiérom (aktualizované)

Budapešť 9. marca (TASR) – Predsedovia vlád Maďarska a Českej republiky sa vo štvrtok stretnú s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, aby diskutovali o stratégii v boji proti COVID-19, informovala v utorok agentúra Reuters.

„Hlavnou témou stretnutia bude najmä úsilie o spomalenie pandémie,“ uviedol vo vyhlásení hovorca maďarského premiéra Viktora Orbána.

Maďarská vláda od pondelka sprísnila opatrenia proti šíreniu vírusu, v rámci ktorých zatvorila školy a väčšinu obchodov.

- reklama -

Babiš a Orbán sa vo štvrtok s izraelským premiérom Netanjahuom stretnú v Jeruzaleme, uviedli viaceré maďarské médiá s odvolaním sa na Orbánovho hovorcu.

ČR v posledných týždňoch čelí nárastu v počet pacientov s ochorením COVID-19 vo vážnom stave a kapacity nemocníc v krajine sú takmer naplnené, pripomína Reuters. Praha požiadala Nemecko, Poľsko a Švajčiarsko o pomoc s prijatím niektorých pacientov

Izraelský premiér uvádza, že 90 percent Izraelčanov, ktorí sú oprávnení na očkovanie, už dostalo aspoň jednu dávku vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech – alebo chorobu COVID-19 prekonalo. Netanjahua čakajú 23. marca voľby, v ktorých sa bude usilovať o znovuzvolenie, pripomína agentúra Reuters.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás