DomácePremiér Robert Fico nevidí dôvod cestovať do Kyjeva

Premiér Robert Fico nevidí dôvod cestovať do Kyjeva

-

Premiér Robert Fico nevidí dôvod cestovať do Kyjeva

FICO: Šéf slovenskej vlády nevidí dôvod cestovať do Kyjeva

BRATISLAVA/PRAHA 24. novembra (SITA) – Šéf slovenskej vlády Robert Fico nevidí žiadny dôvod pridať sa k iným premiérom, keby organizovali spoločnú cestu do hlavného mesta Ukrajiny Kyjeva. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v Prahe po stretnutí s českým náprotivkom Petrom Fialom. To, že slovenská vláda neverí vo vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine, nie je podľa neho rozdielom v hodnotových otázkach medzi SR a ČR.

„To je náš postoj, ktorý robíme na základe konkrétnych informácií,“ povedal Fico s tým, že na základe hodnotenia vojenských operácií považuje vojnu na Ukrajine za zamrznutý konflikt, ktorý môže trvať do roku 2029 až 2030. V tejto súvislosti je podľa neho lepšie 10 rokov rokovať ako bojovať. „To je náš postoj,“ zopakoval Fico.

Fiala v tejto súvislosti uviedol, že od začiatku je presvedčený, že je správne vojensky podporovať Ukrajinu. „ČR bola prvá krajina, ktorá to urobila. Som presvedčený, že to má význam aj naďalej, pretože Ukrajina potrebuje k svojmu statočnému boju našu pomoc,“ dodal český premiér.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás