DomáceVIDEO: Premiér odvolá „sociálnych teroristov“ z ÚRSO za plánované...

VIDEO: Premiér odvolá „sociálnych teroristov“ z ÚRSO za plánované zvýšenie cien plynu. Chce aj schôdzu o hýrení Sulíka

-

VIDEO: Premiér odvolá „sociálnych teroristov“ z ÚRSO za plánované zvýšenie cien plynu. Chce aj schôdzu o hýrení Sulíka

BRATISLAVA 30. novembra (SITA) – Predsedovi vlády Robertovi Ficovi sa nepáči, že Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v pondelok rozhodol o zvýšení ceny plynu pre domácnosti o 125 percent bez toho, aby o tom informoval vládu. „Sociálni teroristi budú z ÚRSO odvolaní a my nájdeme riešenie, aby cena plynu nešla v roku 2024 hore,“ povedal Fico vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Dodal, že predsedu ÚRSO v stredu pozval na rokovanie vlády, aby vysvetlil, „prečo v pondelok rozhodli o zvýšení ceny plynu pre domácnosti o 125 percent bez toho, aby nám aspoň brnkol, že, haló, vláda, vy sociálnodemokratickí a národní dementi, tu máte, na, darček od predchádzajúcej vlády, zdochnite. Takúto primitívnosť som nečakal, aj keď na čele tohto vraj nezávislého úradu sú ľudia od Sulíka, ktorý so svojou bandou v Dubaji prepil, prefajčil a prehulákal státisíce eur zo štátneho rozpočtu.“ Fico zdôraznil, že predsedovi ÚRSO sa „prihovoril od srdca“. Podľa svojich slov nemá žiadne pochybnosti o tom, že takéto zvýšenie ceny plynu pre domácnosti, ktoré nemá v histórii obdobu, urobili len preto, aby vláde skomplikovali život.

Ako pokračoval, vláda schválila návrhy zákonov týkajúce sa pomoci ľuďom, ktorí majú hypotekárne úvery a banky im neúmerne zvýšili úrokové sadzby, v mnohých prípadoch z jedného percenta až na päť percent. Vláda riešila tri kategórie. Prvou je skupina ľudí, ktorým banky zvýšili úroky v priebehu roka 2023. „To sme pôvodne ani nechceli, ale nemôžeme nechať týchto ľudí bez akejkoľvek pomoci. Títo si budú môcť uplatniť za rok 2023 daňový bonus až do výšky 1800 eur,“ povedal Fico. Druhou kategóriou sú ľudia, ktorým banky zvýšia úroky po 1. januári 2024. Tým úrady práce môžu mesačne pomôcť s príspevkom 150 eur. „V podstate štát v roku 2024 a nasledujúcich preplatí držiteľovi hypotekárneho úveru až 75 percent zo zvýšenia úrokových sadzieb,“ poukázal premiér. Tretej kategórii ľudí, ktorí si chcú zobrať nový hypotekárny úver po 1. januári 2024, chce vláda pomôcť daňovým bonusom do výšky 1200 eur.

Dnes je koaličná rada k rozpočtu. „Predchádzajúca vláda rozvrátila verejné financie a tzv. mainstreamové médiá sa tešia, že si na rozpočte vylomíme zuby. Ubezpečujem ich, že sa mýlia,“ tvrdí Fico.

NR SR: Premiér R. Fico avizuje mimoriadnu schôdzu o „hýrení“ Richarda Sulíka v Dubaji

BRATISLAVA 30. novembra (SITA) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) avizuje mimoriadnu schôdzu o plytvaní štátnych peňazí na výstave EXPO v Dubaji. Od predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka chce žiadať náhradu vzniknutej škody. „Doručili sme do Národnej rady SR návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej budeme rokovať o hýrení pána Sulíka, jeho dcérky a spol. v Dubaji a kde ho požiadame, aby vzniknutú škodu nahradil. Ak má peniaze na ranč v Austrálii, určite, okrem iných škôd, nájde peniaze aj na 100 000 poldecákov, ktoré v Dubaji doslova vychľastali,“ povedal Fico vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Dodal, že celý príbeh okolo Dubaja je o to vážnejší, „že nepriateľské médiá sa nám chechcú.“

Podľa Najvyššieho kontrolného úradu bolo 634-tisíc eur zo štátneho rozpočtu použitých nehospodárne, pričom vyše 400-tisíc eur súvisiacich s reštauráciou Take Away v dubajskom Slovenskom pavilóne je predmetom súdnych sporov. Výstava EXPO Dubaj 2020 sa konala od októbra 2021 do marca 2022. Celkové náklady zo štátneho rozpočtu dosiahli takmer 11 miliónov eur. Prezentáciu Slovenska zastrešoval rezort hospodárstva, na ktorého čele stál v tom čase Sulík.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Toto okrádanie Slovenska v Dubaji Sulíkom a jeho bandou predsa nemôžu zaplatiť slováci, daňoví poplatníci. Treba toto všetko, túto zlodejinu dôkladne vyšetriť a aj pohnať pred súd. Samozrejme, že nepriateľské médiá sa rehocú, lebo Fico, však?. Lebo konečne pronárodná vláda. A to predsa zapredaným médiám a ich redaktorom vyhovuje.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás