NázoryPremiér Fico: Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím...

Premiér Fico: Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes

-

spot_img

Premiér Fico: Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes

FICO: Sudcov, ktorí pracovali na likvidácii opozície treba disciplinárne stíhať

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) – Niektorí sudcovia v rokoch 2020 až 2023 evidentne pracovali na politických zákazkách na likvidáciu opozície. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda vnady Robert Fico. V prípade týchto sudcov je podľa neho potrebné začať s podávaním návrhov na disciplinárne konania.

Fico v tejto súvislosti spomenul jedného sudcu, voči ktorému bolo podľa neho vydaných šesť rozhodnutí ústavného súdu, ktoré konštatovali, že v trestných veciach konal ako nezákonný sudca. „Jednoducho nemôžte sa vyhovoriť, ak sa tvárite, že ste Matovičov človek, ak sa necháte Matovičom nanominovať do súdnej rady, ak ste Matovičov kandidát na generálneho prokurátora, ak sa pochvalne vyjadrujete na adresu Matoviča a potom sa šesťkrát po sebe v najexponovanejších prípadoch stanete nezákonným sudcom, tak asi ťažko môže niekto povedať, že – chybička se vloudila,“ povedal Fico s poukazom na sudcu Najvyššieho súdu SR Juraja Klimenta. „Ja byť pánom Klimentom, tak sa zbalím už možno dnes ale pravdepodobne pán Kliment si musí prejsť všetky demokratické procedúry, ktoré predpokladá náš právny poriadok,“ doplnil Fico.

Exministerka spravodlivosti a opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) označila Ficove vyjadrenia za šikanózne. „Z rezortu spravodlivosti sa stal rezort šikany proti nepohodlným sudcom,“ skonštatovala. Zároveň kritizovala, že sa tlačovej besedy na pôde rezortu spravodlivosti zúčastnili poslanec Tibor Gašpar a poradcovia premiéra David Lindtner a Marek Para. Všetci sú totiž trestne stíhaní. „Z rezortu spravodlivosti sa stal rezort obhajoby voči stíhaným osobám,“ dodala.

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta podľa stanoviska považuje opakujúce sa verejné ataky na sudcov vrátane sudcov najvyššieho súdu pre ich rozhodovaciu činnosť za neprípustné a mimoriadne nebezpečné. Pri verejných vyhláseniach spôsobilých poškodiť meno celého súdu a sudcovského stavu preto vyzýva na zdržanlivosť. „Opätovne pripomínam, že v prípade, že ktokoľvek disponuje dôkazmi o nezákonnom konaní, a to aj konaní sudcu, mal by postupovať v zmysle zákona, a teda oznámiť tieto okolnosti orgánom činným v trestnom konaní,“ uviedol Šikuta.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás