fbpx
DomácePred voľbami ešte stihli vyrobiť prieskum, kde vedie P.S.

Pred voľbami ešte stihli vyrobiť prieskum, kde vedie P.S.

-

Pred voľbami ešte stihli vyrobiť prieskum, kde vedie P.S.

PRIESKUM: Hnutie Progresívne Slovensko aktuálne vedie prieskum verejnej mienky so ziskom 19,7 percenta

BRATISLAVA 26. septembra (SITA) – Hnutie Progresívne Slovensko (PS) aktuálne vedie prieskum verejnej mienky so ziskom 19,7 percenta. Progresívci tak preskočili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v nich dlhodobo viedla. Tej aktuálne namerali 19,4 percenta. Na treťom mieste sa umiestnila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 10,5 percenta. Do parlamentu by sa dostala aj koalícia OĽaNO a priatelia, ktorej dôveruje 9,5 percenta voličov. Nasleduje hnutie Republika s 8,5-percentnou dôverou. Prieskum pripravila prieskumná agentúra NMS Market Research Slovakia pre Denník Sme. Zber dát sa uskutočnil od 21. septembra do 24. septembra na vzorke 1 411 respondentov.

Tesne nad piatimi percentami sa aktuálne umiestnili štyri politické subjekty – Sloboda a Solidarita (SaS), Slovenská národná strana (SNS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sme rodina. Ďaleko pod hranicou piatich percent skončila strana Aliancia s 3,1 percenta voličmi či Demokrati, ktorých by volilo 2,3 percenta respondentov.

Strana Smer-SD a hnutie PS by v parlamente obsadili zhodne po 33 kresiel. Hlas-SD by získal 18, OĽaNO a priatelia 16 a Republika 14 mandátov. Zhodne po deväť kresiel by obsadila SaS, SNS, KDH a Sme rodina.

Pôvodný zdroj textu si môžete prečítať tu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

6 Komentáre

  1. Keby vyhrali blázni zPS
    KONIEC NORMÁLNÉHO
    ŽIVOTA. To by ste videli
    čo by sa vaše detičky museli učiť.
    A to na Slovensku PS má smolu .Ľudia by ich z videľami hnali.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás