fbpx
ZahraničnéPoraziť Rusko je „jediná záruka mieru“, povedal prezident Duda

Poraziť Rusko je „jediná záruka mieru“, povedal prezident Duda

-

Poraziť Rusko je „jediná záruka mieru“, povedal prezident Duda

BRATISLAVA 20. septembra (SITA) – Západná podpora Ukrajine pri jej obrane pred Ruskom má globálne významné dôsledky. V rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN to povedal poľský prezident Andrzej Duda a vyzval podporovateľov Kyjiva, aby zostali neochvejní.

„Musíme sa uistiť, že Rusko nie je schopné legálne násilím posunúť hranice v Európe,“ povedal Duda a dodal: „Toto je záruka mieru v budúcnosti aj pre Spojené štáty.“

Kompromisné riešenie podľa Dudu neexistuje, čím podporil postoj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Rusko možno zastaviť, len ak bude porazené, a bude porazené, keď Ukrajina vytlačí ruskú armádu z okupovaných území, vďaka pomoci Spojených štátov, vďaka pomoci Západu a keď znovu získa kontrolu nad svojimi medzinárodne uznávanými hranicami. Až potom budeme môcť povedať, že ruský imperializmus bol skutočne porazený,“ povedal Duda.

Poľsko je od ruskej invázie spojencom Ukrajiny, prichýlilo viac ako milión ukrajinských utečencov a je lídrom v naliehaní na partnerov v Organizácii Severoatlantickej zmluvy, aby Kyjivu posielali viac vojenských zásob.

Poľsko sa na jar stalo prvou krajinou NATO, ktorá vyslala na Ukrajinu bojové lietadlá – mesiace pred Spojenými štátmi, ktoré len minulý mesiac súhlasili so schválením presunu stíhačiek F-16, keď ukrajinské sily dokončia výcvik.

https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-09-20-23/index.html

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás