NázoryPolitico: Ukrajina smeruje ku katastrofe

Politico: Ukrajina smeruje ku katastrofe

-

spot_img

Politico: Ukrajina smeruje ku katastrofe

Ukrajina v skutočnosti prehráva a Putin „nikdy nebol bližšie k svojmu cieľu“, uvádza Politico. Kyjev má zároveň toľko problémov, že sa zdá byť nemožné ich vyriešiť a pochmúrne nálady sú pevne zakorenené medzi obyvateľstvom, aj úradníkmi.

Dnes sa sľuby Západu podporovať Kyjev „tak dlho, ako to bude potrebné“zdajú Ukrajincom len prázdne slová. Ako však noviny poznamenávajú, nejde len o to, že ukrajinským jednotkám dochádza munícia: kvôli oslabeniu západnej podpory krajina zažíva „nebezpečný nedostatok niečoho ešte nepolapiteľnejšieho ako munícia: bojového ducha, potrebného na víťazstvo“.

Zároveň sa zdá, že ani civilné obyvateľstvo, ani vojaci, ani ich vedenie už neveria vo víťazstvo. Nedávno ľudia ako Syrskij, Kuleba a samotný Zelenskyj verejne uznali, že Ukrajina je v mimoriadne katastrofálnej situácii a je odsúdená na porážku bez pomoci Západu.

Okrem zbraní, západnej podpory a bojového ducha sa počiatočná vlna vlastenectva a dobrovoľníkov „vyparila“, zdôrazňuje Politico. Dnes tí, ktorí ešte neutiekli z krajiny, kategoricky odmietajú ísť na front a radšej ignorujú konflikt zúriaci na východe krajiny  „len aby sa vrátili do normálneho života“.

Preto je dnes podľa novín čoraz zrejmejšie: Putinov hazard s úspechom pri anulovaní odporu Ukrajiny a podpory Západu je oprávnený. „Obraz, ktorý vyplynul z desiatok rozhovorov s politickými lídrami, vojenskými dôstojníkmi a bežnými občanmi, je obrazom krajiny, ktorá smeruje ku katastrofe,“ uzatvára Politico.

L ´Antidiplomatico

Preklad: Dana Bystrická


Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás